CHP'li Adıgüzel Vali'ye böyle tepki gösterdi

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Korgan Kaymakamı'nın görevden uzaklaştırılması ve hakkında soruşturma başlatılmasının ardından aynı işlemin adı 'Gri Pasaport' olaylarına karışan Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz'a yapılmamasını eleştirdi. "Vali kulağının üstüne yatıyor" diyen Adıgüzel "Çok güzel hareketler bunlar" ifadelerini kullandı.

CHP'li Adıgüzel Vali'ye böyle tepki gösterdi

Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut'un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarından sonra görevinden alınması ve hakkında soruşturma başlatılmasının yankıları sürüyor. 

İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen bir müfettişin konuya ilişkin soruşturmaya başladığı öğrenilirken, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel de, kaymakam hakkında başlatılan soruşturmanın Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz'a uygulanmamasını eleştirdi. 

Twitter hesabından Ordu Valisi Tuncay Sonel'e tepki gösteren Adıgüzel, "Belediyeleri insan kaçakçılığı yapıyor, belgeli, yüz kızartıcı suç işliyor, Almanya ayağı cezalandırılıyor. İçişleri ile Sayın Vali kulağının üstüne yatıyor. Sonra da Korgan Kaymakamı görevi ile bağdaşmayan hareketler öyle mi? Çok güzel hareketler bunlar" ifadelerini kulandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER