Cevizdere Köprüsü bugün trafiğe açıldı!

ORDU'nun Ünye ilçesinde geçtiğimiz 8 Ağustos'ta yaşanan sel felaketi sırasında yıkılan ve Karadeniz Sahil Yolu'nda ulaşımın aksamalarına sebep olan Cevizdere Köprüsü'nün yapımı tamamlandı. O köprü bugün araç trafiğine açıldı.

www.netordu.com
Cevizdere Köprüsü bugün trafiğe açıldı!

Ordu'nun Ünye ilçesinde 8 Ağustos 2018'de yaşanan sel felaketin sırasında yıkılan ve Karadeniz Sahil Yolu'nda ulaşımı aksatan Cevizdere Köprüsü yaklaşık 1 ay içerisinde tamamlandı. Sel sularının çekilmesinin ardından iş makineleri ile yıkımına başlanan ve bu süreçten sonra da 14 Eylül 2018'de yeniden yapımına başlanan Cevizdere Köprüsü'nün yapımı 1 ay gibi çok kısa bir sürede tamamlandı, bugün saat 13:00'de de trafiğe açıldı. 


24 saat esasına göre çalışmanın yürütüldüğü Cevizdere Köprüsü'nün bugün trafiğe açılmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Valisi Seddar Yavuz, "7-8-9 Ağustos 2018 tarihlerinde, ilimizin Ünye, İkizce, Çaybaşı, Fatsa ve Perşembe ilçelerinde etkili olan ve hasara yol açan sel afetinde, Devlet Sahil Yolu güzergahında bulunan Ünye ilçemizdeki Cevizdere Köprüsü de yıkılmıştı. Toplam uzunluğu 75 metre olan, Ünye-Fatsa arasındaki Karadeniz Sahil Yolu'nda yer alan Cevizdere Köprüsü yapım işi, 29.08.2018 tarihinde ihale edildi ve yapım çalışmalarına 14.09.2018 tarihinde başlandı. Köprü inşaatında 24 saat esasına göre yürütülen çalışmalar sonucu 1 ay gibi çok kısa bir süre içerisinde Cevizdere Köprüsü'nün yapımı tamamlandı ve bugün itibariyle yeniden trafiğe açıldı" dedi.

Vali Yavuz, "Karadeniz Sahil Yolu'ndaki ulaşımı sağlayan bu köprünün yıkılmasıyla ulaşım tek köprü üzerinden çift yönlü olarak sağlanabilmekte. Sel afetini yerinde incelemek üzere ilimize teşrif eden Sayın Cumhurbaşkanımız, Ulaştırma Bakanına ve Karayolları Genel Müdürüne talimat vererek, yıkılan Cevizdere Köprüsü'nün en kısa sürede yapılmasını istemişti. 5 ay içerisinde yapılabileceği ifade edilen Cevizdere Köprüsü'nün yaklaşık 1 ay gibi çok kısa bir zaman dilimi içerisinde yapılarak, bugün itibariyle yeniden hizmete açılmasından dolayı büyük bir memnuniyet duydum. Cevizdere Köprüsü'nün 1 ay gibi çok kısa bir sürede yapılabiliyor olması, devletimizin gücünü, büyüklüğünü bir kez daha göstermiştir. Cevizdere Köprüsü'nün yapım sürecini büyük bir hassasiyet ve titizlikle takip eden Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ulaştırma Bakanımıza, Karayolları Samsun Bölge Müdürümüze, köprünün yapımını üstlenen yüklenici firma yetkililerine ve gece-gündüz demeden çalışan işçi kardeşlerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 10:54

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER