Caddelerde kısıtlama sessizliği

TÜRKİYE genelinde 'kırmızı' kategoride 'Çok Yüksek' riskli iller arasında yer alan Ordu sokaklarında kısıtlama sessizliği hakim. Ordulular sadece market ihtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkarken, bölgede bir çok noktada tablo aynı. Çünkü Karadeniz Bölgesi'ndeki tüm iller 'Kırmızı' kategoride yer alıyor.

Caddelerde kısıtlama sessizliği

Ordu'da kısıtlama nedeniyle en işlek noktalar Süleyman Felek, Sırrıpaşa ve İsmetpaşa caddeleri ile sahil kesiminde sessizlik hakim. Karadeniz Sahil Yolu'nda araç trafiğinin oldukça azaldığı, bazı kişilerin evlerine yakın market ve fırınlara giderek alışveriş yaptığı gözlendi.

GİRESUN

Giresun'da cadde ve sokaklarda sakinlik hüküm sürüyor. Kent sakinleri kısıtlama kararına uyarken polis ve jandarma ekipleri denetimlere devam ediyor.

TRABZON

Salgınla mücadele amacıyla 5 Nisan Pazartesi saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında "çok yüksek risk" kategorisinde bulunan Trabzon'da sokak ve caddelerde sessizlik hakim oldu. Atatürk Alanı'ndaki 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı, Kahramanmaraş ve Kunduracılar caddeleri ile Uzun Sokak, en sakin günlerinden birini daha yaşıyor. Sokaklarda güvenlik güçlerinin ve altyapı çalışmalarını sürdüren belediye ekiplerinin dışında kimsenin bulunmadığı gözlendi.

RİZE

Rize'de yoğun kullanılan Atatürk ve Cumhuriyet caddeleri ile 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı kısıtlama dolayısıyla boş kaldı. Güvenlik güçleri, kısıtlama kapsamında cadde ve sokaklarda tedbirlere uyulup uyulmadığını kontrol ediyor.  Belediye ekipleri de belli noktalarda yol onarım çalışmalarını sürdürüyor.

GÜMÜŞHANE

Çok yüksek riskli iller arasındaki Gümüşhane'de de sokaklara sessizlik hakim oldu. Polis ekipleri, Atatürk ve Cumhuriyet caddeleri ile 15 Temmuz Zafer Meydanı başta olmak üzere çeşitli noktalarda izin belgesi ve HES kodu sorgulaması yaptı.

ARTVİN

Artvin'de Cumhuriyet, İnönü ve Hürriyet caddeleri ile parklar sessizliğe büründü. Artvin-Rize ve Artvin-Ardahan kara yollarında trafikteki araç sayısında da diğer günlere kıyasla oldukça azalma gözlendi. Polis ekipleri, şehrin çeşitli noktalarında oluşturdukları kontrol noktalarında trafikteki sürücülerin izin belgeleri olup olmadığını denetliyor.

BAYBURT

Bayburt'ta kısıtlamalar kapsamında kentin işlek bölgeleri Ozulu, Cumhuriyet ve Semerciler caddeleri boş kaldı. Cadde ve sokaklarda sadece kısıtlama dışındaki çalışanların bulunduğu görüldü. Denetimlerini sürdüren emniyet güçleri, dışarıdaki sürücülerin ve kişilerin izinlerinin olup olmadığını kontrol etti.

SADECE ŞIRNAK 'MAVİ' KATEGORİDE

Öte yandan yurt genelinde Manisa, Denizli, Burdur, Afyonkarahisar, Kırşehir, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Tunceli, Bingöl, Ağrı ve Kars 'Yüksek' riski gösteren 'turuncu' kategoride yer alırken, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bitlis, Muş, Van ve Hakkari ise 'Orta' riski gösteren 'sarı' kategoride yer alıyor. 

Türkiye'de 'Düşük' riski gösteren tek 'mavi' kategorideki il ise Şırnak. Bu illerin dışındaki tüm iller, 'Çok Yüksek' riski gösteren 'kırmızı' kategoride.  

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2021, 20:20

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER