Bu kez de Niğde 5.3 ile sallandı!

AFAD, saat 13.27'de merkez üssü Niğde'nin Bor ilçesi olan 5.3 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. İlksel olarak kayıtlara geçen depremin ardından herhangi bir artçı gerçekleşmedi.

Bu kez de Niğde 5.3 ile sallandı!

Niğde'nin Bor ilçesinde 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 13.27'de merkez üssü Niğde'nin Bor ilçesi olan 5,3 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Deprem, 7 kilometre derinlikte oldu.

AFAD BAĞIMSIZ VE İLKSEL DEPREM OLARAK DEĞERLENDİRDİ

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, Niğde'de meydana gelen depreme ilişkin, "Bunu bağımsız bir deprem olarak değerlendiriyoruz." ifadelerini kullandı.

AFAD Başkanı Yunus Sezer de, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Niğde ilimizin Bor ilçesinde saat 13.27'de meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki deprem sonrasında, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir." ifadelerini kullandı.

OKTAY: "OLUMSUZLUK YOK"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Bor merkezli depremden etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Fuat Oktay, "Ekiplerimiz sahada, hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Şu an için olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun." ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER