Bir yerde başladı 3 yere sıçradı

ORDU'nun Perşembe ilçesindeki bir mobilya atölyesinde çıkan yangın, 2 işletmeye daha sıçradı. Alevlerin gökyüzüne tırmandığı yangında 3 işyerinde büyük hasar meydana geldi. Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Tandoğan, tek tesellinin yaralanma ve can kaybı yaşanmaması olduğunu vurguladı.

Bir yerde başladı 3 yere sıçradı

Ordu'nun Perşembe ilçesindeki bir mobilya atölyesinde çıkan ve yanındaki işletmelere yayılan yangın kontrol altına alındı.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Efirli Mahallesi'ndeki mobilya atölyesinde çıkan yangın, kısa sürede yan taraftaki bir eğlence mekanı ile düğün salonuna da sıçradı. 

İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları devam ediyor.

Ordu Valisi Tuncay Sonel, yangınla ilgili incelemelerde bulundu, duruma ilişkin yetkililerden bilgi aldı. 

Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, yangının kontrol altına alındığını söyledi. 

Yangın nedeniyle 3 işletmede büyük hasar meydana geldiğini belirten Tandoğan, tek tesellinin yaralanma ve can kaybı yaşanmaması olduğunu vurguladı. 

Tandoğan, yangının işletmelerde yol açtığı yaraların sarılması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. Öte yandan, yangın nedeniyle Ordu-Perşembe kara yolunda ulaşım tek şeritten sağlanıyor. 

Efirli Mahallesi'ndeki mobilya atölyesinde çıkan ve kısa sürede yan taraftaki bir eğlence mekanıyla düğün salonuna da sıçrayan yangını söndürmek için itfaiye ekiplerinin müdahalesi sürüyor. Jandarma olay yeri ekipleri de bölgede incelemelerini sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER