Bayram trafiğine sıkı takip

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla 81 il valiliği ve il emniyet ve il jandarma komutanlıklarına "Ramazan Bayramı Trafik Tedbirleri" konulu genelge gönderildi. Genelgede, trafiğin yoğun olduğu güzergahlar, bayram süresince, helikopter, Drone ve İHA'lar ile takip edilmesi istenildi.

Bayram trafiğine sıkı takip
ORDU - İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede özellikle 'tuzak radar' uygulamalarına dikkat çekildi. 

"TUZAK RADAR YOK"

Genelgede, özellikle radar araçlarının gizlenerek "Tuzak Radar" algısına neden olacak yöntemlerle hız kontrolleri yapılmamasına dikkat çekilirken, "Radarla hız denetimleri, hız kaynaklı kazaların yoğunlaştığı yerlerde yapılacak, “TUZAK RADAR” algısına neden olacak yöntemler ile radar araçları gizlenerek denetim yapılmayacak."

"HAVA KONTROLÜ YAPILACAK"

Denetimlerin sıklaştırılarak arttırılması talimatının verildiği genelgede "Trafiğin yoğun olduğu ve kazaların sıklıkla meydana geldiği 04.00-08.00 ve 16.0020.00 saatleri arasında trafik denetimleri sıklaştırılacak. Hizmet gerekleri dikkate alınarak, helikopterler ile Drone ve İHA türü hava taşıtlarından, trafiğin yoğun olduğu güzergahlarda bayram süresince yararlanılacak ve Polis-Jandarma Trafik Birimleri Karma Ekipleriyle yoğun denetimler gerçekleştirilecek." denildi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 16:02

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER