Bayburt'ta kar kalınlığı 2 metreyi buldu

KIŞ gelmeden birçok kentte kar yağışı kendini göstermeye başladı. Ordu'nun Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası'nda 10 cm'yi geçen kar kalınlığı karşısında Karadeniz Bölgesi'nde en yoğun kar yağışı Bayburt'ta yaşandı. Kar kalınlığı yer yer 2 metreyi buldu.

Bayburt'ta kar kalınlığı 2 metreyi buldu

Karadeniz Bölgesi'nde ilk etkili kar yağışı Bayburt'ta yaşandı. Etkili kar yağışı il genelinde hayatı da olumsuz etkiledi. Aydıntepe ilçesinde kar kalınlığı yer yer 2 metreyi buldu.

Karla mücadele ekipleri yol açma çalışmaları için alarma geçerken, Aydıntepe ilçesine bağlı Günbuldu Köyü'nde kar ve tipi yüzünden köylüler mahsur kaldı. Arama kurtarma çalışması başlatan ekipler, mahsur kalan vatandaşları 5 saatlik bir çalışma sonucu kurtarabildi. Bayburt İl Özel İdaresi ekipleri zorlu koşullara rağmen karla mücadele çalışmalarını sürdürürken, ulaşıma kapalı köy yolları ise açıldı.

ÇAMBAŞI BEYAZ ÖRTÜYE BÜRÜNDÜ

Öte yandan kar her sene olduğu gibi ilk kez kendini yine Çambaşı Yaylası'nda gösterdi. Kar kalınlığının 10 cm'yi bulduğu Çambaşı Yaylası'nda yer yer 20 cm'ye kadar kar yağışı etkili oldu. Olumsuz bir durumun yaşanmadığı yayladaki son durumu Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya Twitter hesabından fotoğraflarla takipçilerine gösterdi.  

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER