Batı Karadeniz'de sel ve heyelan

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü uyardı, sağanak yağış sel ve heyelan alarmı verdi. Marmara'dan başlayan sağanak yağış Batı Karadeniz kıyılarına kadar ilerledi. Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde hayat felç oldu. Zonguldak-Ereğli ile Ereğli-Alaplı karayollarında heyelan yaşandı, karayolu düşen kaya parçaları nedeniyle ulaşıma kapandı.

Batı Karadeniz'de sel ve heyelan
ZONGULDAK - Marmara kıyılarının ardından Batı Karadeniz'e kadar ilerleyen yağışlı hava Zonguldak'ı vurdu. Ereğli ilçesinde bazı ev ve iş yerlerini su bastı, vatandaşlar su altında kalan araçlarına yüzerek ulaşmaya çalıştı.

Akşam saatlerinde başlayan etkili yağış, otomobilleri sular altında bıraktı. Araçlarını kurtarmak isteyen çok sayıda vatandaş, sel sularıyla mücadele etti. İlçenin özellikle Müftü ve Bölücek mahallelerinde etkili olan yağış nedeniyle kriz masası oluşturuldu. 

KARAYOLLARI ULAŞIMA KAPANDI

Zonguldak-Ereğli ve Ereğli-Alaplı karayollarının bazı bölümlerinde heyelan yaşandı. Yola düşen kaya parçaları nedeniyle karayolu ulaşıma kapandı. Jandarma ve trafik ekiplerinin alarm verdiği heyelan belediye ve karayolları ekiplerinin çalışmalarıyla kısmen temizlendi. Yolda trafik tek şeritten kontrollü olarar veriliyor. Yağışlı hava Orta Karadeniz'e doğru ilerliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize için de sel, su baskını ve heyelan alarmı verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2017, 01:12

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER