Başkent'te 'sıfır atık' toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'sıfır atık' projesi kapsamında belediye başkanlarıyla bir toplantı düzenledi. Ankara'daki toplantıya Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da katıldı.

Başkent'te 'sıfır atık' toplantısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın koordinasyonunda yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında, belediye başkanları ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Sıfır Atık Projesi'ne belediyelerin de aktif katılım göstermesinin ele alındığı toplantıda, Emine Erdoğan bir konuşma yaptı.

"SİSTEMİN UYGULANABİLİR VE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI BELEDİYELERİN SÜRECE AKTİF KATILIMIYLA MÜMKÜN"

Sıfır atık konusunda bütüncül bir sistem kurmak, bölgesel planlamalar yapmak istediklerini belirten Emine Erdoğan, sistemin uygulanabilir ve sürdürülebilir olmasının belediyelerin sürece aktif katılımıyla mümkün olabileceğini vurguladı. Türkiye'nin zengin çeşitliliğini temsil eden yerel yöneticiler olarak belediyelerden bu konuya sahip çıkmalarını isteyen Emine Erdoğan, "Bakanlığımız bu yıl projeyi Ankara ilimizde hayata geçirmeyi hedefledi. Fakat bir yandan, yürüttüğümüz kampanya ile birlikte sıfır atık duyarlılığı yurt çapında hızla yayılıyor. Konunun Ankara sınırlarını çoktan aştığını söyleyebiliriz. Bu noktada tüm belediyelerimiz, ihtiyaca uygun alt yapı için şimdiden çalışmalara başlamalı" şeklinde konuştu.

Toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanı sıra, AK Parti ve MHP'li Belediye Başkanları ve CHP'li temsilciler katıldı.

Emine Erdoğan, himayesinde gerçekleştiren Sıfır Atık Projesi kapsamında daha önce de Türkiye'nin önde gelen sanayici, iş adamı, iş kadını, sanatçı ve akademisyenler ile TRT, THY, TOKİ, Diyanet gibi kurumların temsilcileriyle bir araya gelerek, proje ile ilgili bilgi aktarımı ve istişarelerde bulunmuştu.

BAŞKAN YILMAZ DA KATILDI

Toplantıya katılan davetliler arasında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da vardı. Başkan Yılmaz, toplantıyla ilgili kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu ve "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın koordinasyonunda yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantıya katıldık." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER