Başkan'ın çöp isyanı!

ALTINORDU Belediye Başkanı Engin Tekintaş, geçtiğimiz hafta etkili olan şiddetli sağanak yağış sonrasında Ordu kumsallarını temizlediklerini belirterek, vatandaşlardan özellikle çöpleri kumsala değil, çöp konteynerlerine atılmasını istedi.

Başkan'ın çöp isyanı!
ORDU - Geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağış sonrası meydana gelen sel ile birlikte sahil şeridinde oluşan çevre kirliği Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kısa bir süre içinde temizledi. Çalışmaları yerinde inceleyen Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, vatandaşların bundan sonra daha dikkatli olmalarını isteyerek, çöplerin mutlak suretle çöp konteynerlerine atmalarını istedi.

"KUMSALDAN ÇÖPLERİN İÇİNDEN EL ARABASI BİLE ÇIKTI!"

Yapılan çalışmalarla ilgili konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, "Şu an temizlenmiş haliyle yeni bir sahil şeridi görüyoruz. Ancak bir hafta önce ise, el arabasından, ağaç parçacıklarına kadar aklınıza ne geliyorsa burada mevcuttu. Bizler buranın temizlenmesi için bir emek sarf ediyoruz. Ekiplerimiz sahil şeridinin eski temiz görünümüne kavuşması için bir hafta hiç durmadan aralıksız çalıştılar. Bizlerin temiz olarak bıraktığı alanların vatandaşlarımız tarafından korunarak temiz bırakılmasını istiyoruz" diye konuştu. 

"DERELER DE KİRLETİLMEMELİ"

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, vatandaşların derelere çöplerini atmamalarını konusunda bir kez daha uyararak, "Vatandaşlarımızı çöplerini derelere atmamaları konusunda bir kez daha uyarıyoruz. Derelere atılan her bir çöp direkt olarak denize geliyor ve ortaya bu manzara çıkıyor. Bizler 1 Ocak itibari ile her mahallemizden çöp toplama işlemine başlayacağız. Bu tarihten itibaren bu olumsuzlukların tekrarlanmayacağını düşünüyoruz. Çevremizi korumalıyız. Doğaya atılan her çöp, bizim için tehlike arz ediyor. İçme suyundan tutun da, bir çok alanda kirliğin yaşanmasının tek nedeni duyarsızca çevreye atılan çöplerdir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2014, 22:19

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER