Barolar Birliği'nde bir dönem sona erdi

TÜRKİYE Barolar Birliği'nde 8 yıldır başkanlık yapan Metin Feyzioğlu, 26 oy farkla Başkanlık yarışını kaybetti. Feyzioğlu'nun yerine Ankara Barosu Başkanı Ramiz Erinç Sağkan seçildi. Yeni yönetimde Ordulu bir isim de bulunuyor.

Barolar Birliği'nde bir dönem sona erdi

Türkiye Barolar Birliği'nin 36'ncı Genel Kurulu'nda bir dönem resmen sona erdi. Avukat Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan Genel Kurul'da başkanlık seçimini, 348 delegeden 182'sinin oyunu alan Ankara Barosu Başkanı Ramiz Erinç Sağkan kazandı.

Diğer aday Metin Feyzioğlu ise 156 oy aldı. 10 delege ise başkanlık seçimi için oy kullanmadı. Genel kurulda, yönetim, disiplin ve denetleme kurullarının üyeleri de belirlendi.

FEYZİOĞLU 2013 YILINDAN İTİBAREN BAŞKANDI

Türkiye Barolar Birliği eski Başkanı Metin Feyzioğlu, 32'nin Olağan Genel Kurul'da toplam 447 delegenin 209'unun oyunu alarak 26 Mayıs 2013 tarihinde Türkiye Barolar Birliği'nin 8'nci başkanı seçilmişti. 

YENİ YÖNETİMDE ORDULU BİR İSİM VAR

Türkiye Barolar Birliği'nin yeni yönetiminde Ordu Barosu eski Başkanı Haluk Murat Poyraz da yer aldı. Poyraz, Türkiye Barolar Birliği'nin 3 kişilik Denetleme Kurulu üyesindan biri oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER