Bakan Soylu faturayı o isme kesti!

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın aylardır beklenen Emniyet Müdürleri Kararnamesi yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan 'Yaz Kararnamesi'yle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, faturayı kesti. Ordu'nun çok tartışılan isimlerinden biri olan İl Emniyet Müdürü Suat Çelik de, merkeze çekilen isimler arasında yer aldı.

Bakan Soylu faturayı o isme kesti!
ORDU - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uygulamalarıyla çok tartışılan bir isim olan Ordu İl Emniyet Müdürü Suat Çelik'i Ordu'daki görevinden alarak merkeze çekti. Ordu İl Emniyet Müdürlüğü görevine ise Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Mehmet Erduğan atanırken, merkeze çekilen Çelik da aynı görevine getirildi. 

Suat Çelik, Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne karşı kurulduğu iddia edilen kumpasın başrol oyuncularından biri olarak kamuoyuna empoze edilmişti. Özellikle Başkan Enver Yılmaz'ın bulunduğu ortamlara gelmemeye özen gösteren Ordu eski İl Emniyet Müdürü Suat Çelik, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un da bulunduğu ve geçtiğimiz 23 Temmuz'da Ordu'nun Aybastı ilçesindeki Perşembe Yayla Şenlikleri'e katılmış, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile protokolde yaşanan gerginliğin de baş aktörü olmuştu. Yaşanan gerginlik sebebiyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, olayla ilgili iki mülkiye başmüfettişini Ordu'ya göndererek soruşturma başlatmıştı. Bunun üzerine Ordu eski İl Emniyet Müdrüü Suat Çelik de, Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevlendirilmesini talep ettiğini belirten yazılı açıklamasını yaptıktan sonra yıllık izne ayrılmıştı.

Çelik, son yayımlanan 'Yaz Kararnamesi'yle Ordu İl Emniyet Müdürlüğü görevinden alındı ve merkeze çekildi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2017, 02:02

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER