Bakan Soylu'dan çok önemli açıklamalar!

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla sel felaketinin merkezi olan Ordu'ya geldi. Bölgede incelemelerde bulunan Bakan Soylu, tüm maddi zararların devlet tarafından karşılanacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ordu'daki sel felaketinde maddi kayıpları devletin karşılayacağını açıkladı. Bakan Soylu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı açık ve nettir. Hasarlarla ilgili tüm maddi kayıplar devletimiz tarafından, Hükümetimiz tarafından karşılanacaktır" dedi.

İşte o açıklamalar:

"Şükürler olsun bir can kaybımız söz konusu değil. Maddi hasar yüksek bir oranda var, ama özellikle bütün birimlerimiz Valiliğimizden, belediyemizden, AFAD'ımıza kadar, karayollarımızdan, kaymakamlıklarımıza kadar, ilçe belediyelerimize kadar vatandaşımıza kadar mücadele ortaya koydular. Bu olay olur olmaz, hem valimizle, hem belediye başkanımızla her biriyle temas ederek, yapılabilecek nelerin olduğunu AFAD'da oluşan kriz merkeziyle hangi adımların atılabileceğini hep beraber değerlendirdik. Ordu'yu Ordulular hakikaten büyük bir gayretle, burada özellikle altını çizmem gerekir ki, böyle bir selle bir mücadeleyi ortaya koymuşlardır. Tabi burada Karadeniz'i birbirine bağlayan tek yol. Burada bir köprünün bir tarafının yıkılması ancak diğer tarafından ancak ulaşımın sağlanması şu anda mümkün. Karayollarımız da diğer birimlerimiz de hemen çalışmalara başlayacaklar. Ordulu hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı açık ve nettir. Hasarlarla ilgili tüm maddi kayıplar devletimiz tarafından, Hükümetimiz tarafından karşılanacaktır ve hasar tahribatı ne ölçüdedir arkadaşlarımız mevsim ve yağmurlar elverdiği ölçüde bakacaklar. Maddi hasar karşılanabilir, önemli olan can kaybıdır. Allah'a şükürler olsun bir can kaybımız söz konusu değil."

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 04:01

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER