Aybastı'da çok sıkı çalışma!

ORDU'nun Aybastı ilçesinde meydana gelen heyelanın ardından bölgeye adeta üs kuran Ordu Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç ve eksikliklerin giderilmesi için sıkı bir çalışma sürdürüyor. Son olarak Aybastı'nın 21 mahallesinde su sıkıntısı ihtiyaçları tamamen giderildi.

Aybastı'da çok sıkı çalışma!

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Aybastı ilçesinde meydana gelen heyelan afetinden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda sıkı bir çalışma sürdürüyor. 

Aybastı ilçesi Sağlık Mahallesi'nde meydana gelen ve 22 bina, 35 konut, 2 cami, 1 cami lojmanı ve 11 ahırın yıkıldığı heyelandan sonra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler'in talimatıyla kurulan kriz masası çalışmalarını aksatmadan yürütüyor.
  
OBB Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olgun'un koordinesinde gerçekleştirilen çalışmalarda Aybastı'daki heyelandan dolayı meydana gelen su kesintisi bir gün gibi kısa sürede giderildi. Dün itibariyle Aybastı'nın 21 mahallesinde su sıkıntısının olmadığı belirtildi. 
Kriz Masası Koordinatörü ve Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olgun seyyar tuvalet, yeme-içme ve diğer ihtiyaçlar için hazırlanan tüm ekipmanların bölgede hizmet verdiğini belirterek, "Oluşturduğumuz sosyal tesislerde her akşam iftar yemeği ikramına düzenli olarak devam ediyoruz" dedi. 

Olgun, şikâyetlere sebep olan içme suyu arıtma tesisi tahliye hattının deplase çalışmasının bir iki gün içinde bitirileceğini belirterek, "Yeni tahliye hattı yapımı arıtma tesisinin güney cephesinde başlatıldı. Bir iki gün içinde bitiriyoruz" bilgisini verdi. 

Büyükşehir Belediyesi'nin tüm birimleriyle bölgede olduğunu belirten Olgun, "Heyelandan etkilenen vatandaşlarımız rahat edene kadar buradayız" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER