Artık Giresun'da büyükşehir oluyor!

SON olarak 13 ilin eklenmesiyle 30'a çıkan Büyükşehir Belediyesi sayısında artışa geçiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla 30 il daha büyükşehir statüsüne kavuşuyor. Böylelikle 81 il bulunan Türkiye'deki büyükşehir sayısı da 60'a çıkmış olacak.

Artık Giresun'da büyükşehir oluyor!
ORDU - Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekilleriyle bir araya geldiği toplantıda gündeme taşıdığı büyükşehir konusunun detayları ortaya çıktı. 

Türkiye'de içlerinde Ordu'nun da bulunduğu 13 il büyükşehir olmuş ve Türkiye'deki büyükşehirlerin sayısı 30'u bulmuştu. Şimdi 30 yeni büyükşehir daha geliyor. Peki Karadeniz'de hangi iller var? İşte o liste...

GİRESUN DA BÜYÜKŞEHİR OLUYOR

Büyükşehir olacak 30 il arasında Ordu'ya ilçelerinden daha yakın olan Giresun'da dahil oldu. Artık Giresun da Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuşuyor. Peki, Karadeniz'de başka hangi iller var? İşte Karadeniz'in şanslı illeri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketi Rize, Sivas, Tokat, Zonguldak, Çorum, Giresun, Düzce, Kastamonu,
Amasya ve Bolu.

Diğer şanslı iller ise Adıyaman, Afyonkarahisar, Elazığ, Ağrı, Batman, Kütahya, Osmaniye, Çanakkale, Isparta, Şırnak, Aksaray, Edirne, Muş, Yozgat, Bitlis, Niğde, Kırklareli, Uşak, Kars ve Siirt olarak belirlendi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2017, 13:19

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER