Anadolu Yayıncılar Derneği'nden '15 Temmuz Unutma!' videosu

Anadolu Yayıncılar Derneği, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıl dönümünde, '15 Temmuz Unutma!' başlıklı bir anma videosu yayınladı. Hazırlanan videoda, 15 Temmuza ait, çeşitli görsel dökümanlar yer aldı, darbe girişiminde hayatını kaybedenler anıldı.

Anadolu Yayıncılar Derneği, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıl dönümünde,  '15 Temmuz Unutma!' başlıklı bir anma videosu yayınladı. Hazırlanan videoda, 15 Temmuza ait, çeşitli görsel dökümanlar yer aldı, darbe girişiminde hayatını kaybedenler anıldı.

VİDEODA ORDU'DAN ALTAŞ TV'YE YER VERİLDİ

7 dakika 53 saniyelik hazırlanan videoda, o gece yaşananlar tüm özetiyle aktarılırken, Anadolu medyasının görüntülerine yer verildi. Ordu'da ise Altaş Tv'nin yayınları ve Altaş Tv Genel Müdürü Doğan Deniz'in açıklamalarına yer verildi. Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan 15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle ile basın toplantısı düzenledi. Burhan'ın açıklamaları şöyle:

"15 Temmuz darbe sürecini, o kanlı geceyi, yaşanan katliamları tekrar hatırlamak için buradayız. 15 Temmuz kanlı darbe girişimi tarihin en karanlık girişimlerinden birisiydi. 2 sene evvel 15 Temmuz Akşamı bir grup hain darbeci halkın üzerine tanklarını sürdüler. Bu milletin vergisi ile alınan uçaklarla milletimizin üzerine bomba attılar, kurşun sıktılar. Tarih boyunca mertçe mücadele etmeyi ilke edinen şanlı Milletimiz adeta sırtından bıçaklandı.

251 Şehit verdik. 2196 gazimiz vardı. Bu darbe girişimini mağduru sadece bu şehit ve gazilerimiz değil aynı zamanda 80 milyon vatan evladıdır. Bu darbe milli iradeye, demokrasiye, ülkenin birlik ve bütünlüğüne karşı yapılmıştır. Kardeşi kardeşe kırdırma projesini devreye sokmaya çalışan hainler Milletten unutulmaz bir yumruk yedi. Bu darbe başarılı olsaydı on binlerce faili meçhul cinayet olacaktı. Bazı bakanlarımız, bazı gazetecilerimiz, bazı sivil toplum örgütü liderlerimiz öldürülecekti. Cumhurbaşkanımız hapse atılacak yada öldürülecekti. Bu hain girişimde bulunanlar ülkemizin parçalanmasına neden olacaklardı. PKK ve Deaş sınırdan girerek ülkemizi işgal edeceklerdi. Milletimiz feraset ve basireti ile bu kanlı girişimi durdurdu. Darbenin ana hedefi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dı. Darbeciler Cumhurbaşkanımızın uçağını düşürmek istediler. Erdoğan ölürse darbe başarılı olur dediler. Ancak hainler bu emellerine ulaşamadılar. Milletimiz havaalanlarına giderek cumhurbaşkanımıza sahip çıktılar.

Erdoğan milli sanayi dedi. Milli üretim dedi. Kalkınan Türkiye dedi. O nedenle iç ve dış odaklar tarafından hedef haline getirildi. Anne babaların vatana hizmet etsin diye yetiştirdiği genç beyinler 15 Temmuz darbe girişimiyle bu millete ihanet ettiler. Bu darbe başarılı olsaydı ekonomi en az elli yıl geriye gidecekti. Ülkemizin ekonomik kazanımları heba olacaktı. Yabancı sermaye ülkeden kaçacak ve ülkemiz üçüncü sınıf bir ülke haline gelecekti. Milletimiz, çocuklarımız için yarınlarımız için darbeye dur dedi."

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 17:47

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER