Altınordu'ya patoz yasağı geldi

ALTINORDU Belediye Başkanı Engin Tekintaş, fındık hasat sezonunun yaklaşması sebebiyle, Ordu'nun Altınordu ilçesinde nüfusun yoğun olduğu yerler ve ana arterlerde fındığın patoza verilmesinin yasaklandığını açıkladı. Tekintaş, vatandaşların bu uygulamanın neden yapıldığının da bilincinde olduğunu söyledi.

ORDU - Ordu'nun Altınordu ilçesinde nüfusu yoğun olan yerlere patoz yasağı geldi. Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, üreticilere mutlaka bu uygulamaya uymaları gerektiğini tavsiye ederken, uymayanlara da izin verilmeyeceğini söyledi.
Başkan Engin Tekintaş, fındık sezonuna sayılı günler kala özellikle Altınordu ilçe merkezinde nüfusun yoğun olan mahallelerde harman uygulaması yapılsa bile, geçmiş yıllarda olduğu gibi patoz işlemine izin verilmeyeceğini açıkladı. Tekintaş, "Nüfusun yoğun olduğu yerler ve ana arterlerde insanlara sıkıntı olacak bölgelerde zaten patoza fındık verme işlemine müsade etmiyoruz, ama mesken yakınlığı yoksa ve sıkıntı da oluşturmayacaksa problem yok" diye konuştu. Geçmiş yıllarda vatandaşların bu uygulamaya büyük özen gösterdiğini belirten Başkan Tekintaş, "Halkımız neden böyle bir uygulama yaptığımızı iyi biliyor. Geçmiş yıllardaki hassasiyetleri için kendilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 19:04

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER