Altınordu'daki dev projede sona gelindi

ORDU'nun Altınordu ilçesinde Çevre Yolu'nun ilk etabının tamamlanmasıyla birlikte şehirlerarası ulaşımın ve şehiriçi trafiğin de rahatlaması amacıyla yapımına başlanan Altınordu Terminali'nde son dönemece girildi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, "İnşaat işlerinin yüzde 95'ini tamamladık" dedi.

Altınordu'daki dev projede sona gelindi

Çevre yolunun açılmasıyla birlikte şehirlerarası ulaşımın ve şehir içi trafiğinin rahatlatılması açısından önemli hale gelen Altınordu  Terminali'nin tamamlanarak hizmete açılması için sıkı bir çalışma sürdürülüyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu Çevre Yolu üzerine yapılan Altınordu Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin son ayağı olan ikmal inşaatında da çalışmalar sona doğru yaklaştı.  

TOPLAM ALANI 22 BİN METREKARE

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, ihale
kapsamındaki inşaat işlerinin yüzde 95'inin tamamlandığını söyledi. Terminal alanı toplam 22 bin m² olan proje içerisinde 28 peron, 9 adet midibüs park
alanı, 98 adet ilçe ve köy minibüsleri için park alanı, 11 araçlık ticari taksi parkı, 50 araçlık misafir otoparkı ile terminal binası içerisinde 20 adet firma odası yer alıyor.

KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK

Yeni ve çağdaş teknoloji ile inşa edilen Altınordu Şehirler Arası Otobüs Terminali, tavanına yerleştirilen standardı yüksek güneş panelleri ile saatlik 340 kWp elektrik üreterek kendi kendine yeten bir bina özelliğini taşıyor. 

"MODERN BİR TESİS HAYATA GEÇİRİLİYOR"

Sona yaklaşılan projede çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, "Terminal binası içerisindeki taş döşeme işlerinde sona gelindi. Bina içerisindeki cam korkuluklar, aydınlatma elemanlarının montajı ile terminal alanının asfalt işleri kaldı. Yine Fen İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekiplerimiz asfaltın yanı sıra terminal çevresindeki 25 m'lik duvarın imalatını ve boyama işlemini de gerçekleştirecek. İhale kapsamındaki inşaat işlerini ay sonuna tamamlamayı amaçlıyoruz. Kent merkezindeki günlük trafik yoğunluğunu azaltacak olan proje, şehirlerarası ulaşımda da modern bir tesis olarak hizmete sunulacak"
dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER