Afrin'den acı haber!

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeydoğu batısında yer alan Afrin bölgesinden sürdürdüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'nda Ordulu Tankçı Uzman Çavuş Taner Kart şehit düştü. Acı haber, şehidin Ünye ilçesindeki ailesi ulaştı.

Afrin'den acı haber!
Suriye'nin Afrin bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı'nda Cinderes bölgesinde teröristler tarafından daha önce döşenen el yapımı bombanın patlatılması sonucu 26 yaşındaki Ordulu Tankçı Uzman Çavuş Taner Kart şehit düştü.

Bölgede arama-tarama faaliyetlerinin yürütüldüğü sırada teröristler tarafından patlatılan bombalı saldırının ardından ağır yaralanan Ordulu asker, kurtarılamayarak şehit oldu. Bir yıllık evli olduğu öğrenilen Tankçı Uzman Çavuş Taner Kart'ın Ünye'deki ailesine acı haberi Ünye Kaymakamı Hüseyin Güney ile askeri yetkililer verdi. Şehidin eşi Ayşe Kart'ın ise İstanbul'da olduğu öğrenildi.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Terörist saldırıya ilişkin Genelkurmay Başkanlığı da yazılı bir açıklama yaptı ve bombalı saldırının Cinderes bölgesinde arama-tarama faaliyetleri sırasında yapıldığını bildirdi. Ordulu Tankçı Uzman Çavuş Taner Kart'ın şehit olduğu olayda, bir asker de yaralandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 00:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER