AFAD'dan 7 ilçeye sel ve dolu uyarısı!

ORDU Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Ordu'nun 7 ilçesinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ile dolu uyarısı yaptı. Etkili sağanak yağışlar karşısında vatandaşları sel, su baskını ve heyelanlara karşı uyardı.

AFAD'dan 7 ilçeye sel ve dolu uyarısı!

Meteoroloji 10'ncu Bölge Müdürlüğü'nden gelen uyarılar sonrasında yazılı bir açıklama yapan Ordu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü özellikle Akkuş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, İkizce, Kumru ve Ünye için ani sel, su baskınları, yıldırım, dolu, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalara karşı uyardı. 

İşte o açıklama:

"Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nün ilgi uyarısında, önümüzdeki saatlerde İlimizin batı kesimlerinde (Çaybaşı, Akkuş, İkizce, Kumru, Ünye, Çatalpınar, Fatsa) yerel dolu yağışı ile birlikte sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklenmektedir.

Yağış nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) karşı, dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER