Açığa alınmıştı terfi etti

ORDU'nun Korgan ilçesinde Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sonrası açığa alınan Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut, Bartın Vali Yardımcılığı görevine atandı. Hakkındaki soruşturma tamamlanan ve cezai işlem almayarak terfi eden Akbulut, "Bu süreçte güzel düşünce ve sözlerini esirgemeyen tüm yurttaşlara teşekkür ederim" dedi.

Açığa alınmıştı terfi etti

Ordu'nun Korgan ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ardından Ordu Valisi Tuncal Sonel tarafından açığa alınan Korgan Kaymakamı Miraç Akbulut hakkındaki soruşturma tamamlandı. 

Terfi alarak kaymakamlıktan Vali Yardımcılığı görevine atanan Akbulut, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "01/11/2021 tarihinde başlatılan soruşturma sonucunda hakkımda uygulanan görevden uzaklaştırma kararı kaldırılmış olup, Bartın Vali Yardımcısı olarak görevlendirmem yapılmıştır. Bu süreçte güzel düşünce ve sözlerini esirgemeyen tüm yurttaşlara teşekkür ederim." ifadelerini kullandı. 

ATATÜRK'ÜN SÖZÜNÜ SÖYLEDİĞİ İÇİN ALINDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Korgan Kaymakamı Akbulut'un ilçede düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonundaki konuşmasında, Atatürk'ün "Türkiye şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır" sözünü aktardığı için görevinden alındığı iddia edilmiş, Ordu Valisi Tuncay Sonel bu iddianın asılsız olduğu yönünde yazılı bir açıklama yapmıştı.

"GÖREVİNİN SORUMLULUĞU İLE BAĞDAŞMAYACAK TUTUM"

Geçtiğimiz 3 Kasım'da yazılı bir açıklama yapan Vali Sonel, "Bazı basın yayın organlarında, 'Ordu Korgan Kaymakamının Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında yapmış olduğu konuşmadan dolayı görevinden alındığı' yönünde gerçek dışı haberler yer almaktadır. Hiçbir gerçek bilgiye dayanmayan bu haberlere yönelik olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur: Ordu'nun Korgan ilçesi Kaymakamı görevin sorumluluğu ile bağdaşmayacak şekildeki tutumu nedeniyle soruşturmanın selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır. 
TBMM çatısı altında görev yapan bir milletvekilinin söz konusu bu görevden uzaklaştırmayı açıklamalarıyla çarpıtarak olduğundan farklı göstermeye çalışması ise esef vericidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER