Acı haber Mardin'den geldi!

HAKKARİ'de bölücü terör örgütü PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 4 asker şehit olurken, bir acı haber de Mardin Derik'tengeldi. 2 askerimiz daha şehit düştü, biri Ordulu.

Acı haber Mardin'den geldi!
ORDU - Hakkari ve Mardin'den gelen acı haberleri Genelkurmay Başkanlığı yazılı bir haberle paylaştı. Saat 10:12'de yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"24 Haziran 2016 Cuma günü Mardin-Derik ilçesi Bayırköy Mahallesi'nde adli arama faaliyeti icra eden unsurlarımıza bölücü terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız saat 06:30'da şehit olmuştur. Ayrıca Hakkâri Çukurca karayolunun emniyetini alan unsurlarımızın bulundukları bölgede, el yapımı patlayıcıların patlaması sonucu dört kahraman silah arkadaşımız saat 07:15'te şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu alçakça saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 13:07

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER