8 yaşındaki çocuk maganda kurbanı oldu!

ORDU'nun Aybastı ilçesinde bir sokak magandasının silahından çıkar kurşun, 8 yaşındaki kız çocuğunu ağır yaraladı. O magandanın kim olduğu henüz bilinmiyor, ama o kız çocuğu yaşam savaşı veriyor.

Netordu.com
8 yaşındaki çocuk maganda kurbanı oldu!

Türkiye'de havaya tabancayla ateş eden maganda olayları bir türlü bitmek tükenmek bilmiyor. Bir yenisi Ordu'nun Aybastı ilçesinde yaşandı, sokak magandasının silahından çıkan kurşun, 8 yaşındaki kız çocuğunun ağır yaralanmasına neden oldu.

Olay önceki gün Aybastı ilçesine bağlı Alacalar Mahallesi'nde yaşandı. İddialara göre kendini bilmez bir sokak magandası havaya rastgele ateş açmaya başladı. O silahtan çıkan kurşunlardanbiri 8 yaşındaki Sibel Uylaş'a isabetd etti. Ağır yaralanan 8 yaşındaki kız çocuğu Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Küçük kızın bilincinin açık olduğu ancak sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Öte yandan Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar da, hastanede yatan küçük kızın ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER