74 gün sonra Ordu'da ilk Cuma namazı

KORONAVİRÜS (COVID-19) tedbirleri kapsamında cami ve mescitlerde toplu ibadetin geçici bir süreliğine kısıtlanmasının ardından, Ordu'da ilk Cuma namazı bugün kılındı. 74 günlük aranın ardından Cuma namazına gelenlere Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından seccade, maske ve dezenfektan dağıtıldı.

74 gün sonra Ordu'da ilk Cuma namazı

Koronavirüs Salgını nedeniyle bir süredir toplu ibadete kapatılan camilerin yeniden ibadete açılmasından önce Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri namaz kılınacak camilerde, sabahın erken saatlerinden itibaren emniyet güçleriyle birlikte çeşitli önlemler aldı. Cami avluları yıkandı ve dezenfekte edildi. Namaz kılmak için camiye gelenlere dezenfektan ve maske dağıtıldı. Seccadesi olmayan vatandaşlara ise seccade verildi. Altınordu, Fatsa, Ünye ve Gülyalı merkezde bulunan camilerin avlularında, sosyal mesafe kuralları uygulandı. 

Ordu Valisi Seddar Yavuz Cuma namazını Bahçelievler Mahallesi'ndeki camide kıldı. Namaz çıkışı gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Yavuz, "Camilerin süsü müminlerdir. Camiler, dua eden, Allah'a yönelen müminlerle güzelleşir. Dolayısıyla bugün ayrı bir sevinçliyiz. Çünkü, hakikaten camilerimiz öksüzdü. Camiler süslerini kaybetmişlerdi. Yaklaşık 10 haftanın bitiminde tekrar camilerimizi açma fırsatı bulmuş bulunuyoruz. Bu vesileyle tüm Ordulu kardeşlerime hayırlı Cumalar diliyorum, Cumalarını tebrik ediyorum" dedi.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER