3-5 dakikalık zevkin faturası 11 bin TL!

ORDU Valisi Tuncay Sonel, sağ ön camından bir yolcunun dışarı sarkarak aracıyla drift atan ve trafiği tehlikeye düşüren bilinçsiz sürücünün 3-5 dakikalık zevkine tam 11 bin 375 TL'lik ceza kesildiğini duyurdu. Şahsın aracı da trafikten men edildi.

3-5 dakikalık zevkin faturası 11 bin TL!

Trafikte drift atan araç sürücüleriyle bir türlü gündemden düşmeyen Ordu'da yeni bir drift vakası daha yaşandı.

Karlı zeminde ve kavşaklı bir bölgede trafiği ve etrafındaki diğer insanların hayatını hiçe sayan bir araç sürücüsü, yaylarını kestirdiği ve abartılı egzos taktırdığı modifiyeli aracıyla kavşaklı bir yolda drift atmaya başladı. Drift atan sürücünün yanıdaki koltukta oturan bir yolcu da ön camdan dışarı sarktı. Bu sırada üçüncü bir şahıs da o drift anlarını cep telefonu kamerasıyla kayda aldı.

Görüntünün paylaşılması ve sosyal medyada viral olması nedeniyle Ordu İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri harekete geçti. Görüntülerdeki aracın peşine düştü. Sonucu ise Ordu Valisi Tuncay Sonel Twitter hesabından paylaştı, "Drift yaparak trafik güvenliğini tehlikeye atan araç görüntüsüyle ilgili; Jandarmamızca araç trafikten men edilmiş, şahsa drift yapmaktan 9.125₺, abartı egzoz takılı olduğundan 1.823₺, aracın yayları kesik olduğundan 427₺ toplamda 11.375₺ para cezası uygulanmıştır" açıklamasını yaptı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER