25 ilde dev FETÖ operasyonu!

İSTANBUL, Ankara, İzmir, Konya, Kayseri ve içlerinde Ordu'nun da yer aldığı 25 ilde dev FETÖ operasyonu düzenlendi. Sadece İstanbul'da gözaltı kararı 96 kişi olarak açıklanırken çok sayıda gözaltılar olduğu öğrenildi.

www.netordu.com
25 ilde dev FETÖ operasyonu!

Türkiye genelinde başlatılan dev FETÖ operasyonlarında Kayseri merkezli 7 ilde FETÖ/PYD'nin 'askeri mahrem' yapılanmasında yer aldığı öğrenilen 29 zanlı, 13 ilde ise örgütün hücre evlerinde saklandıkları tespit edilen 39 zanlıya yönelik operasyonlar düzenlenirken, Konya merkezli 24 ilde de 34 muvazzaf asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

ORDU'DA GAYBUBET OPERASYONU!

Bunun yanı sıra Kayseri merkezli Ankara, Adana, Eskişehir, İzmir, Muğla ve Mardin'de düzenlenen eş zamanlı operasyonda 8 kişi gözaltına alınırken diğer zanlıların yakalanması için düzenlenen operasyonlar sürüyor. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sadece Kayseri'de 18, Ankara, İzmir, Konya, Adıyaman, Manisa, Sivas, Amasya, Mardin, Çankırı, Kırşehir, Aksaray ve Ordu'dan 21 olmak üzere 39 zanlı için operasyonlar başlatıldı. Terör örgütünün 'gaybubet' olarak adlandırılan hücre evlerinde saklandıkları belirlenen 32 kişi operasyonlarla birlikte ele geçirildi. 39 zanlıdan 18'inin ise karı-koca olarak arandığı arandıkları öğrenildi.  

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 11:30

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER