2 bin 500 kişi aynı sofrada buluştu

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin iftar buluşmalarının ikincisi Gülyalı'nın ardından Perşembe ilçesinde gerçekleştirildi. Perşembe Belediye Meydanı'nda kurulan iftar sofralarında 2 bin 500 kişi buluştu.

2 bin 500 kişi aynı sofrada buluştu
Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ramazan ayında geleneksel hâle gelen iftar programları kapsamında, Perşembe ilçesinde iftar sofrası kuruldu. 2 bin 500 kişinin aynı sofrada buluşup Ramazanın manevi hazzını yaşadığı programda konuşma yapan Başkan Enver Yılmaz, "Perşembe ilçemize Büyükşehir olduktan sonra 111 km asfalt yol ve 15 milyon TL su yatırımı yaptık" dedi.

Perşembe Kent Meydanı'nda düzenlenen iftar programına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve eşi Yeter Yılmaz, Perşembe Belediye Başkanı Kemal Bahtiyar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, daire başkanları, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

"PERŞEMBE'YE YAKIŞIR BİR MEYDAN YAPTIK" 

Perşembe ilçesine yakışır bir meydan kazandırıldığını söyleyen Başkan Yılmaz, "Perişan bir hâlde olan alana ilçemize yakışır bir meydan kazandırdık. Ordumuza kazandırdığımız ilk meydanlarımızdan olan Perşembe Kent Meydanı, Türkiye Mimarlar Birliği tarafından da ödüle layık görüldü. Atatürk anıtının da ilçe belediyesinin önüne yerleştirilmesiyle birlikte meydanda süreç tamamlanmış oldu" şeklinde konuştu.
"YOLA 111 MİLYON, SUYA 15 MİLYON LİRALIK YATIRIM"

İlçeye yapılan yol yatırımları hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Enver Yılmaz, "Perşembe ilçemize Büyükşehir olduktan sonra 111 km asfalt yol inşa ettik ve bunun 45,5 km'si sıcak asfalt. Bu yıl yapacağımız 48 km yolla birlikte Perşembemizin yüksek mahallelerini sahille buluşturacağız. Eskiden araçların geçmekte zorluk çektiği yolları, sanat yapıları ve asfalt ile hizmete sunduk. 2016 yılında olan selde ilçemiz ciddi hasar gördü, 20'nin üzerinde köprü yıkıldı. 200 milyon TL'nin üzerinde maddi kayıp söz konusuydu. Sel bizim çalışmalarımızı da aksattı ancak yol konusunda Büyükşehir olarak sınıfı geçtik" diye konuştu. Yılmaz, su ile ilgili çalışmalarını da anlatarak, "Olağanüstü bir yatırımla çok ciddi kaynak aktarımı yaparak yılda 2 milyon TL su parası topladığımız ilçemize 15 milyon TL'lik yatırım gerçekleştirdik. İlçemizin yüzde 95'inde vatandaşımızla suyu buluşturduk" şeklinde konuştu.

"ÇÖP SORUNUNU ÇÖZDÜĞÜMÜZ İLK İLÇE PERŞEMBE OLDU" 

Ordu ili genelindeki çöp sorununu çözdüklerini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, "Perşembemizin çöpü önce deniz kenarına sonra da bir tepeye dökülüyordu. Göreve geldiğimizde çöpünü alarak rehabilite ettiğimiz ve bu önemli sorunu çözdüğümüz ilk ilçemiz Perşembe oldu. Şu anda ilçemizde toplanan çöpler Büyükşehir Belediyemizin tesislerine getiriliyor. Artık çöpten gelir ve elektrik enerjisi elde ediyoruz" dedi.

"KADINLAR PLAJLARIMIZI 104 BİN KADIN HEMŞEHRİMİZ KULLANDI"
Efirli'nin yanı sıra Ünye ve Fatsa ilçelerine sadece kadınların girebileceği plajların kazandırıldığını belirten Başkan Yılmaz, "3 yıllık sürede Ünye, Fatsa ve Efirli'de bulunan kadınlar plajlarımızı 104 bin kadın hemşehrimiz kullandı. Desteklediği parti ve dünya görüşü ne olursa olsun Belediye Başkanlığım döneminde en fazla teşekkür ve dua aldığımız hizmet alanlarımızdan biri de bu oldu. Ay sonu itibarıyla plajlarımızı tekrar hizmete açacağız" diye konuştu. Başkan Enver Yılmaz'ın konuşmasının ardından iftar yemeği ve yapılan dua ile devam eden program, çocuklar için düzenlenen Hacivat-Karagöz gösterimi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 21:25

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER