17 yaşındaki genç için AKUT devreye girdi

Deprem, yangın, sel, heyelan, arama-kurtarma. Türkiye'nin Arama Kurtarma Derneği AKUT, bu kez Ordu'da denizde kaybolan ve 1 haftadır kendisine ulaşılamayan 17 yaşındaki Şanlıurfalı Mehmet Zencirci için harekete geçti.

17 yaşındaki genç için AKUT devreye girdi

1 Ağustos'ta memlemeti Şanlıurfa'dan ailesiyle birlikte fındık toplamak için Ordu'ya gelen ve geçen hafta 10 Ağustos'ta serinlemek için Çaka Plajı'nda denize girdikten sonra kaybolan 17 yaşındaki Mehmet Zencirci hala aranıyor.

Havadan, karadan ve denizden devam eden arama çalışmaları 7'nci gününde de sürdürülüyor. Ordu'daki arama-kurtarma ekiplerine bu kez Arama Kurtarma Derneği AKUT'un Giresun ekibi de katıldı. Uzaktan kumandalı sualtı robotunun da kullanıldığı arama çalışmalarından şu ana kadar bir sonuç elde edilemezken, Mehmet Zencirci'nin acılı ailesinin endişeli bekleyişi ise sürüyor.

AKUT DA EKİBE KATILDI

Yaklaşık 50 kişilik bir ekip tarafından 1 haftadır Çaka Plajı civarlarında aranan Mehmet Zencirci için AKUT da seferber oldu. AKUT Genel Merkezi, "AKUT operasyon AKUT Giresun ekibimiz, AFAD'dan gelen ihbar üzerine Ordu ili Çaka Plaji'nda denizde kaybolan bir kişiyi aramak üzere operasyona çıkmıştır" açıklamasını yaptı. Arama çalışmaları sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER