10 ilde 453 yol ulaşıma kapalı

SOĞUK hava tabakası Ordu'nun özellikle Güney kesimlerinde etkili olmaya başladı. Özellikle yüksek rakımlı ilçe ve yaylalar beyaz örtüye büründü. Ancak daha sonrasında ise durum farklı. Sivas, Bingöl, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Erzurum, Kars, Kastamonu ve Siirt'te olumsuz hava koşulları ve kar nedeniyle 453 yerleşim yerinin yolu kapandı.

10 ilde 453 yol ulaşıma kapalı

Sivas İl Özel İdaresinden yapılan açıklamaya göre, dün geceden itibaren etkisini gösteren kar yağışının ardından Doğanşar, İmranlı, Koyulhisar, Suşehri ve Ulaş ilçelerine bağlı 39 köy yolu ulaşıma kapandı.

Karla mücadele ekipleri, söz konusu köy yollarını yeniden ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca kent merkezinde de kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor. Kar yağışı, Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı, Kızılırmak ile Kardeşler Tepesi'nde güzel görüntüler oluşturdu.

Kastamonu İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışı özellikle yüksek rakımlı köylerde ulaşımda aksamaya neden oldu.

Kastamonu merkeze bağlı 19 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı.

Özel İdare ekipleri, kar kalınlığının 30 santimetreyi bulduğu bölgede 3 greyder, 3 kar bıçaklı kamyon ve 6 ekiple kar mücadelesini sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER