İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından daha önce İETT'de toplu taşıma aracı olarak kullanılan ve Gülyalı Belediyesi'ne hibe edilen otobüsün akibeti belli oldu.

Gülyalı Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada otobüsün 130 bin TL'lik muammen bedelle satışa çıkarılarak 132 bin TL'ye 2022 yılında satıldığı ortaya çıktı. Gülyalı Belediyesi otobüsün satışının yapıldığı gösteren resmi belgeleri de yayınladı.

Ordu'da sel felaketi can aldı! Ordu'da sel felaketi can aldı!

Açıklamada, otobüsün yolcu taşımacılığında kullanılamayacağı belirtilerek, "Belediye Başkanımız Ulaş Tepe, hala devam etmekte olan görevi süresince yerel yönetimlerimiz başta olmak üzere devletimizin çeşitli kurumlarından hibe yollarla birçok araç ve ekipmanı belediyemizin envanterine kazandırmış ve Gülyalı halkının hizmetine sunmuştur. Söz konusu ikinci el niteliğindeki otobüsün büyükşehir yasasına bağlı olarak ilçe belediyesi tarafından yolcu taşımacılığında kullanılamayacağı bilinmektedir. Modeli ve mekanik yapısı itibarıyla da belediyemizin herhangi bir hizmetinde kullanılamayacağı anlaşıldığından, aracın çürümeye terk edilmesi yerine satışa çıkarılması uygun görülmüştür. Aynı ihale ilanında otobüsle birlikte kullanım ömrünü doldurduğu için 2 adet aracımız daha satışa çıkarılmıştır. 28.06.2022 tarihinde açık usulle gerçekleştirilen ilk ihaleye katılım olmayınca 07.07.2022 tarihli ikinci ihale pazarlık usulüyle yapılmış ve otobüs ikinci ihalede satılmıştır. Belediyemiz envanterine kayıtlı otobüsün satış süreci 5393 Sayılı Belediye Kanunu ile ihale kanun ve yönetmeliklerine uygun bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Satıştan elde edilen para, belediyemiz hesaplarına geçirilmiştir" denildi. 

Editör: Haber Merkezi