Bira kutuları... 
Kola kutuları... 
Konserve kutuları...
Pet şişeler ve binlerce diğer atık...

Hepsi Fatsa ilçesine bağlı Gaga Gölü'nün içinden ve çevresinden çıkan atıklar oldu. 

Kaliteli zaman geçirmek için Ordu Büyükşehir ve Fatsa Belediyesi tarafından halkın kullanımına açılan Gaga Gölü, Ordu'nun en gözde doğal mekanların biri. Ancak ellerinde poşetlerle göl kenarına gelip, elleri boş dönenlerin geride bıraktıkları bu atıklar, artık 'pes' dedirtti.

Fındık fiyatı en az 150 TL olmalı Fındık fiyatı en az 150 TL olmalı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler'in park, mesire ve turistik özelliği bulunan alanları halka kazandırmak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında doğaya uyumlu bir şekilde tabiat parkı haline getirilen Fatsa Gaga Gölü Tabiat Parkı’nın temizlenmesi sırasında tıpkı Durugöl'deki gibi şaşırtıcı görüntüler ortaya çıktı.

230524 1E

Çevre düzenlemelerinin yanı sıra gölde yapılan temizlik çalışmalarında yasak av malzemelerinden plastik şişelere onlarca atık çıkarıldı. Gölden çıkarılan atıklar Gaga Gölü Tabiat Parkı’nda sergilenirken görenler ise şaşkınlığını gizleyemedi.

230524 1D

Ordu'nun Fatsa ilçesine bağlı Gaga Gölü, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler'in talimatlarıyla yeni bir turizm rotasına dönüştü. Estetik dokunuşlarla doğaya uyummu bir şekilde yenilenen ve Ordu turizmine kazandırılan Gaga Gölü Tabiat Parkı halkın kullanımına sunuldu. Yapılan temizlik çalışmalarında ortaya çıkan onlarca poşet dolusu atık, Altınordu ilçesine bağlı Durugöl'deki manzarayı aratmadı. Gaga Gölü'ndeki atıklar geri dönüşüme gönderilmek üzere ekipler tarafından ayrıştırıldı.

Muhabir: Haber Merkezi