Ordulu işadamı Emin Poyraz hayatını kaybetti Ordulu işadamı Emin Poyraz hayatını kaybetti

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar en yakın rakipleri CHP'nin adayı Ahmet Cemal Karaoğlanoğlu ve İYİ Parti adayı Burak Eroğlu karşısında seçimleri fark atarak kazandı.

010424 4D

Resmi olmayan kesin sonuçlara göre Cumhur İttifakı'nın adayı AK Partili İbrahim Etem Kibar, sandık başına giden seçmenlerin 35 bin 573'ünün oyunu yüzde 51.5'lik oranla almayı başardı. CHP adayı Ahmek Cemal Karaoğlanoğlu ise 21 bin 858 oy ve yüzde 31.7'lik oranla sandıktan çıkan ikinci isim oldu. İYİ Parti ise en iddialı olduğu ilçelerden biri olan Fatsa'da üçüncü sıraya yerleşti, Burak Eroğlu 6 bin 286 oy ve yüzde 9.1'lik oranda kaldı. 

BAŞKAN KİBAR: "BİRLİKTE BAŞARDIK BİRLİKTE KAZANDIK"

İkinci kez Fatsa Belediye Başkanı olarak güven tazeleyen ve sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Başkan İbrahim Etem Kibar, ""Bu coşku, bu heyecan, bu zafer hepimize yeter. Teşekkürler Fatsa'm. Birlikte başardık, birlikte kazandık" ifadelerini kullandı. 

010424 4C

Başkan Kibar, "Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler ile birlikte Türkiye'nin Yüzyılı olarak adlandırılan bu tarihi süreçte, Ordu'nun Yüzyılı başlıyor mottosuyla şehrimizi yeni projeler ve yeni hedeflerle güçlü yarınlara ulaştırmaya hazırız ve kararlıyız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler'le  'Güçlü Ordu, Güçlü Fatsa'yı sizlerle birlikte inşa edeceğiz. Bu zafer hepimizin" dedi. 

Editör: Haber Merkezi