Karadeniz'in en başından en sonuna kadar manzara aynı. Yaz mevsiminin göbeğinde sağanak yağışlar Karadeniz'i adeta esir aldı. Bölgede selden en fazla etkilenen iller Bartın, Ordu ve Giresun oldu. 

Samsun'un Ordu'ya sınır komşusunda Terme Çayı taştı, cadde ve sokaklar göle döndü. Samsun'un bazı ilçelerinde dün akşamdan bu yana devam eden sağanak nedeniyle bazı bölgelerde toprak kayması, göçük ve su taşkını meydana geldi.

Ordu ev kiralarında Karadeniz'in en pahalı ikinci ili Ordu ev kiralarında Karadeniz'in en pahalı ikinci ili

Sağanak, Tekkeköy ilçesinde birçok noktada sel ve toprak kayması ile çökmeye neden oldu. Tekkeköy Belediyesi, yollarda meydana gelen çöküntü ve toprak kaymalarının yol açtığı sorunları gidermek için çalışmalarını sürdürüyor. Taşkın riski yaşanabilecek bölgelerde tıkanmalara karşı da çalışma yürüten ekipler, düşen kaya ve ağaç parçaları ile kapanan yolları açmak için çalışıyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçede yaşanabilecek taşkın riskine karşı uyarıda bulunarak, "Sel, taşkın ve heyelandan dolayı kapanan kanalların temizlenmesi ve tekrar işlevsel hale getirilmesi için çalışmalarımızı aralıksız şekilde sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderebilmek adına tüm bölgelerimizde çalışmalarımıza devam ediyoruz." ifadesini kullandı.

Bafra ilçesinde de şiddetli yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak nedeniyle rögar kapaklarından taşan su, bazı cadde ve sokaklarda birikintilere neden oldu. Bölgede bazı yollardaki su seviyesi, kaldırıma kadar yükseldi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekiplerince, su taşkını yaşanan bölgede çalışma başlatıldı.

Terme ilçe merkezinden geçen Terme Çayı'nın su seviyesi de sağanağın ardından yükseldi. Çay kenarına kurulan pazar yeri ve yürüyüş yolları, taşkın sonucu sular altında kaldı.

Editör: TE Bilisim