17-18-19-20 ve 21'nci dönem Ordu Milletvekili, Sanayi ve Ticaret eski Bakanı, Şükrü Yürür Ankara'da yaşama veda etti.

Evli ve 2 çocuk babası olan Yürür için ilk cenaze töreni 8 Aralık Cuma günü TBMM'de düzenlenecek. Yürür'ün naaşı daha sonra Ordu'nun Ünye ilçesine getirildikten sonra 9 Aralık Cumartesi günü Ünye'de son yolculuğuna uğurlanacak. 

Ordu'da 'KUYU-3' operasyonu! 12 kişiye gözaltı! Ordu'da 'KUYU-3' operasyonu! 12 kişiye gözaltı!

071223_5b_sukru_yurur

Kimine göre Ordu'nun Ünye, TBMM arşivlerine göre de 1944 Sinop doğumlu Şükrü Yürür, Kenan Evren'in Cumhurbaşkanı olduğu ve 21 Aralık 1987'de kurulan 46'ncı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, bilinen adıyla II.Özal Hükümeti'nde Sanayi ve Ticaret Bakanı olarak ilk kez kabinede yer aldı. 

O kabinede Kaya Erdem, Güneş Taner, Işın Çelebi, Veysel Atasoy, Kamran İnan, İsmet Özarslan, Adnan Kahveci, Oltan Sungurlu, Safa Giray, Mesut Yılmaz, Hasan Celal Güzel, Avni Akyol, Cemil Çiçek, Halil Şıvgın, Ekrem Pakdemirli, Hüsnü Doğan, Lütfullah Kayalar, Namık Kemal Zeybek ve İlhan Aküzüm gibi Türk siyasetinin yakından tanınan isimleriyle birlikte görev yaptı. 

9 Kasım 1989'da kurulan 47'nci Akbulut Hükümeti'nde de Sanayi ve Ticaret Bakanlığı görevini sürdürdü. 

Turgut Özal'ın Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin ardından 23 Haziran 1991'de kurulan 48'nci Hükümet yani I.Mesut Yılmaz Hükümeti'nde de bakanlık görevini Rüştü Kazım Yücelen'e devretti. 

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU