Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu'nu ağırladı. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bugün hem geçmişi yadettik, hem de gelecekle köprü kurduk. Veysel Bey'in bizi ziyareti çok önemli" dedi. İstanbul'da birlikte çalışma fırsatı bulduklarını söyleyen Eroğlu, İstanbul'un Hilmi Güler ile büyük değişim ve dönüşüm yaşadığını söyledi. 

"TÜRKİYE'YE ÇOK BÜYÜK KATKILARIMIZ OLDU"

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ordu'ya gelen Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, Başkan Güler sayesinde İstanbul'da hava kirliliğinin azaldığını, Türkiye'de enerjinin gelişmesi ve elektrik üretimi konusunda Güler'in çok büyük katkılar sağladığını söyledi. 

Eroğlu sözlerine şöyle devam etti. 

"Değerli bakanımız Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızla İstanbul'da birlikte çalışmıştık. Ben İSKİ Genel Müdürü'yken kendisi özellikle İGDAŞ'ta hava kirliliğini yok eden, o zaman yönetim kurulu başkanıydı. O tarihte bakanımızdan önce İstanbul'da hava kirliliğinden dolayı gaz maskesi dağıtılıyordu. Bakanımız o dönem İGDAŞ'ın başına geçince bütün İstanbul'u doğal gaza kavuşturdu ve hava kirliliği azaldı. İGDAŞ'taki görevinizden önce özellikle başka ülkelerin konsoloslarına çevre tazminatı veriliyordu. Hava kirliliği, çöp dağlarıyla mücadele konusunda sayın bakanımız İstanbul'da büyük hizmetler yaptı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak birlikte çalıştık çok sayıda barajın temelini birlikte attık. Ilısu Barajı'nın  başlangıcı konusunda büyük katkılarınız oldu. Enerji Bakanlığı döneminde enerjinin Türkiye'de gelişmesi ve elektrik üretimi artırılması konusunda çok büyük katkılarınız oldu."

Eroğlu, Ak Parti Hükümetleri döneminde Ordu'ya 50 milyar liralık yatırım yapıldığını, 3 milyar 200 milyon liralık yatırımın da bakanlığı döneminde yapıldığını da sözlerine ekledi. 

"HEM GEÇMİŞİ YAD ETTİK HEM DE GELECEKLE KÖPRÜ KURDUK"

Eski Bakan Eroğlu'nu Ordu'da ağırlamaktan son derece memnun olduklarını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ziyaret sebebiyle hem geçmişi yad ettiklerini hem de gelecekle köprü kurduklarını belirtti.

Müsavat Dervişoğlu Genel Başkan adaylığını açıkladı Müsavat Dervişoğlu Genel Başkan adaylığını açıkladı

Başkan Güler sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bugün hem geçmişi yadettik, hem de gelecekle köprü kurduk. Veysel Bey'in bizi ziyareti çok önemli bizler için. Bölgeye çok güzel hizmetleri oldu. Birlikte çok güzel hizmetler yaptık, ama bizim maceramız aslında 1994 yılında başladı Sayın Cumhurbaşkanımızla. İlk önce ben İSKİ'yi devraldım. Sonrasında İGDAŞ çalışmaları oldu. O zamanlar İstanbul susuzluktan kırılıyordu. Hatta benzin istasyonu gibi su istasyonları vardı. Benzin doldurur gibi bidonlarla gidiyor sularınızı alıyordunuz. Herkes bidonlarını o şekilde taşıyordu. Haliç kokuyordu, her taraf rezalet bir haldeydi ve hava kirliliğinden de kırılıyordu. Çöp patlıyordu. Öyle bir İstanbul devralındı ve Sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte muazzam hizmetler oldu. Veysel Bey orada 'efsane genel müdür' olarak çalışmalar yaptı. Bakanlıklar dönemimiz başladı. 170 tane baraja imza attık. O dönemdeki çalışmalarla şu anda enerji konusunda, su konusunda, sulama konusunda, tarım konusunda, muazzam işler yapılıyor. Yenilenebilir enerji, rüzgar enerjisi, güneş enerjisi şimdi ise dalga enerjisine başladık. O da şimdi yenilenebilir enerjilerden bir tanesi. Dolayısıyla hem bir tarih yazıldı hem hizmetler zincirine yeni eserler eklendi. Bu güzel günler bizleri buraya getirdi. Böyle güzel günleri birlikte yad etmiş olduk. Güzel bir vesile oldu. Gelmeniz bizim için çok anlamlı. Tekrar teşekkür ediyoruz o güzel günler için."

Editör: TE Bilisim