AFAD Ordu İl Müdürlüğü'nde değişim AFAD Ordu İl Müdürlüğü'nde değişim

Erzincan'da toprak kayması meydana geldi. İlk belirlemelere göre 10 ila 12 işçinin toprak altında kaldığı bilgisi aktarıldı ancak İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bu sayının 9 olduğunu açıkladı.

AFAD: GİRESUN, SİVAS, RİZE VE TOKAT'TAN TAKVİYE EKİPLER YOLA ÇIKTI

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Bugün saat 14.00 sıralarında Erzincan ilimiz İliç ilçesinde bir maden ocağında toprak kayması meydana gelmiş olup göçük altında vatandaşlarımız olduğu bilgisi alınmıştır. Olay bölgesine Erzincan, Erzurum, Sivas, Rize, Malatya, Giresun, Diyarbakır, Tokat ve Tunceli il AFAD müdürlüklerimizden personel sevk edilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu da olay bölgesine hareket etti. Habertürk Tv'ye telefonla bağlanan Vali Aydoğdu, "Şu an buradaki fabrika yetkilileri ve taşeron yetkilileri çalışıyor. Arama kurtarma ekiplerimiz de çalışıyor. Net bir rakam neticesinde bu durum hakkında bilgi verebilirim" diye konuştu. 

Bugün saat Saat 14:30 sıralarında yaşanan olaylara ilişkin Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun da telefonla Habertürk canlı yayınına katıldı. Başkan Aksun, "İlk belirlemelere göre toprak altında 9 kişi gibi gözüküyor. 10-12 kişi olarak orada bulunan arkadaşlar ifade etti. Umarım inşallah daha fazla kayıp yaşanmaz" şeklinde konuştu. 

Editör: Haber Merkezi