AK Parti Genel Başkanı ve Cmuhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesi 'Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşma ve 'tevazu' uyarısından sonra, belediye başkanlarını 'tevazu' korkusu sarmaya başladı. Daha önce sadece belediye çalışmalarını sosyal medya hesaplarından paylaşan bazı belediye başkanları, özellikle bu uyarıdan sonra sosyal medyada adeta 'tevazu' yarışına girdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle belediye başkanlarını işaret ederek çok ciddi mesajlar vermiş ve kendisine iletilen raporlardan da bahsederek, "Vatandaş özellikle şunu arıyor. Tevazu. Belediye başkanı benim dükkanıma gelip bir çayımı içmedikten sonra, ben bu belediye başkanını ne yapayım diyor. Yani seçimden seçime mi belediye başkanı da beni ziyaret edecek diyor veya milletvekili beni ziyaret edecek diyor veya kendi tanıdıkları bildikleri ofislere uğrayıp oradan çekip gidecekler diyor. Değerli arkadaşlar, AK Parti'nin müktesabatında böyle bir şey olamaz. Bizi yücelten tevazumuz olmuştur" demişti. 

İşte bu uyarılardan sonra Ordu'da bazı belediye başkanları özellikle sosyal medya hesaplarına attırdıkları fotoğraflarla adeta 'tevazu' yarışına girdi. Makamına yapılan ziyaretler, belediye çalışmalarını yerinde inceleme, özel davet ve programlar dışında çok fazla halkla iç içe fotoğrafları tercih etmeyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, bu uyarılardan sonra 'tevazu' niteliğindeki fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşmaya başladı. 

Bir diğer Belediye Başkanı ise Engin Tekintaş. Özellikle sosyal medya hesabından cenaze, düğün, nikah, resmi programlar, parti programları, asfalt yol çalışmaları, makam ziyaretleri gibi fotoğraflar paylaşırken, bu kez 'tevazu' niteliğindeki fotoğraflar paylaşmaya başladı. 

2014 yılından itibaren görmeye alışkın olunmayan bu tarz paylaşımlar, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o sert ve ciddi mesajlarının geç de olsa algılandığını ortaya koydu.

Editör: TE Bilisim