AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü Samsun programının ardından bugünkü durağı Ordu ve Giresun oldu. 

160124 8B Cumhurbaskani

Ordu-Giresun Havalimanı'nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ordu Valisi Muammer Erol, Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, AK Parti Ordu Milletvekilleri Prof.Dr.Mahmut Özer, İbrahim Ufuk Kaynak, Mustafa Hamarat, MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, AK Parti Giresun Milletvekilleri Nazım Elmas, Ali Temür, MHP Giresun Milletvekili Ertuğrul Gazi Konal ve protokol üyeleri tarafından karşılandı.

160124 8A Cumhurbaskani

Daha sonra Ordu Mitingi'ne katılmak üzere Cumhuriyet Meydanı'na geçen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özellikle AK Parti'den istifa ederek İYİ Parti'den Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olan Enver Yılmaz hakkında konuşup konuşmayacağı merak ediliyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştu, "Siyasetin namusu var. Evvela üyesi olduğun, adayı olduğun partiye sadakat göstermen gerekir" dedi.

160124 8E Cumhurbaskani

İşte o açıklamaların tamamı:

Tokat 4.7 ve 4.1'lik iki ayrı depremle sallandı Tokat 4.7 ve 4.1'lik iki ayrı depremle sallandı

"Dün, Ordu'yla aramıza kimseyi sokmadık. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? Bugün de aramıza kimseyi sokmayacağız. İstismar politikası yapanlar, aramıza girmeye çalışanlar sakın ha! Bunlara yer vermeyin. Biz aramıza tefrika sokmaya çalışanlarla bugüne kadar yürümedik. Tam aksine, biz bizimle bir olan, beraber olan, iri olan, diri olan, kardeş olanlarla beraber yürüdük. Bundan sonra da onlarla beraber yürüyeceğiz. Her kim aksini iddia ediyorsa, yalancıdır, müfteridir, hilebazdır. Hepsinden önemlisi kifayetsiz bir muhterisdir. Ordu'nun siyasi hokkabazlıklara değil, sadece esere ihtiyacı var. Hizmete ihtiyacı var, Türkiye yüzyılına hazırlanmaya ihtiyacı var." 

"Elbette bu ülkenin her bireyi istediği partide siyaset yapma hakkına sahiptir. Nereye giderse gitsin, hangi partide siyaset yaparsa yapsın. Bizim onlarla işimiz yok. Bizim sadece şu anda Cumhur İttifakı'mız var, AK Parti'miz var. Siyasetin namusu var. Evvela üyesi olduğun, adayı olduğun partiye sadakat göstermen gerekir. Öyle mi? Hani eskilerin deyimiyle eli işte, gözü oynaşta olanlardan ne partilerine, ne de şehirlerine hayır gelir. Biz sadece kendi partimizle, kendi ittifakımızla yol yürüyenlerden mesulüz." 

"Ne diyor? Ben seçimi kazanacağım. Ee? Ondan sonra AK Parti'ye geçeceğim. Bizim onlarla işimiz yok, bizim onlarla işimiz yok. Biz yola çıktıklarımızla aynen yolumuza ne yaparız? Devam ederiz. AK Parti ve Cumhur İttifakı Ordu'yu Türkiye Yüzyılı belediyeciliğinin örnek yüzyılı yapmak için vizyonuyla, programıyla, projesiyle 31 Mart'a hazırdır. 31 Mart akşamı Ordu, Hilmi Güler'i ile ve tüm ilçe belediyeleri ile gümbür gümbür geleceğe yürüyor mu? Mesela bu."

YILMAZ "ŞAHSIMA YÖNELİK BİR ELEŞTİRİ YAPACAĞINI ZANNETMİYORUM" DEMİŞTİ 

İYİ Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Fatsa'da sosyal medya fenomenleri ve Youtuber'lilerle birlikte katıldığı canlı yayında, "Sayın Cumhurbaşkanımızın Ordu'ya gelişi ve sanki böyle bir söz söyleyecekmiş gibi bir altyapı oluşturması siyasetin kendi içinde bir tuzağı. Sayın Cumhurbaşkanımızla ben 1989 yılından beri tanışırım. Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsıma yönelik bir eleştiri yapacağını zannetmiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Haber Merkezi