AK Parti Amasya Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Haluk İpek'in Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler hakkında sarf ettiği sözlere tepkilerden en serti Büyükşehir Belediyesi'nin Genel Sektere Vekili Sait İnan'dan geldi. 

Cemal Enginyurt'tan çok sert 'Şevki Yılmaz' tepkisi Cemal Enginyurt'tan çok sert 'Şevki Yılmaz' tepkisi

İnan yaptığı yazılı açıklamada, AK Partili Haluk İpek'in sözlerini 'Terbiyesizce' olarak niteleyerek, "Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız, değerli büyüğümüz, Sayın Bakanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler'e karşı kabul edilemez, çirkin ithamları esefle kınıyorum. Kullanılan terbiyesizce ifadeleri sahiplerine iade ediyorum. Onun şahsında şehrimize ve hemşehrilerimize yapılan terbiyesizliği asla kabul etmiyoruz. Sayın Bakanımız ömrünü ülkesine adamış değerli bir devlet adamıdır. Ülkemize ve şehrimize kazandırmış olduğu eserlerin herbiri devrim niteliğinde çalışmalardır" ifadelerini kullandı.

Sait İnan açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bu yana ise ilçe ayırt etmeksizin altyapıdan üstyapıya, tarımdan turizme, enerjiden yazılıma, sanattan spora, eğitimden bilime her alanda yaptığı yatırımlar ise gerek hemşehrilerimiz, gerekse de tüm kamuoyu tarafından takdirle karşılanmaktadır. Ordu'muz artık kabuğunu kıran, parmakla gösterilen ve dedikodularla anılmayan bir şehir olmuştur. Ayak oyunları ile kötü ve çirkin alışkanlıklarını devam ettirmek isteyenlere ise asla müsade ve müsamaha göstermeyeceğimizi belirtmek isterim. Ordu'ya çakılı bir tek çivisi bulunmayan isimleri yapmış oldukları bu seviyesizliğin kamuoyunun takdirine bırakıyor, Sayın Bakanımızın önderliğinde geleceğin Ordu'sunu aşk ile inşa etmeye çalışacağımızı bir kez daha belirtmek istiyorum."

Editör: TE Bilisim