Vali Balkanlıoğlu, Çamsan'a hayran kaldı!

ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu, kentin en önemli sanayi kuruluşlarından birisi olan Çamsan Poyraz Ağaç Sanayi'yi ziyaret ederek, faaliyetler hakkında bilgi aldı. 1984 yılında kurulan ve bugün Dünya'nın 18 ülkesine ihracat yapan Çamsan Poyraz Ağaç Sanayi tesislerini oldukça beğenen Vali İrfan Balkanlıoğlu, "425 kişinin istihdam edildiği, Ordu ekonomisine yön veren firmalarımızı yürekten destekliyoruz" diye konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, Çamsan'a hayran kaldı!
ORDU - Çamsan Poyraz Ağaç Sanayi Fabrika Müdürü Sadi Kasap, "Türkiye'de ilk, Avrupa'da beşinci MDF ve Laminant Parke üretimini Ordu'da gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Çamsan Poyraz Ağaç Sanayi, MDF'yi Türkiye'ye tanıttı" diye konuştu. 

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, beraberinde Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref Çakmak ve Ordu İl Emniyet Müdürü İsmail Dalkılıç'la birlikte Kökenli Köyü'ndeki Çamsan Poyraz Ağaç Sanayi'yi ziyaret etti. Vali Balkanlıoğlu beraberindeki heyeti, Fabrika Müdürü Sadi Kasap ve İdari Müdür Cevat Gürkan karşıladı. Tesislerdeki tüm fabrikaları tek tek gezen Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Fabrika Müdürü Sadi Kasap'tan da detaylı bilgi aldı. 

FABRİKA MÜDÜRÜ SADİ KASAP: "ÇAMSAN MDF'Yİ TÜRKİYE'YE TANITTI"

Ordu'da 1984 yılında kurulan Çamsan Ağaç Sanayi'nin, Çamsan Ordu Tesisleri ve Çamsan Sakarya Tesisleri olmak üzere kısmi bölünme işlemine tabi tutulduğunu, bu bölünme sonucunda Çamsan'ın Ordu ilinde bulunan tüm birimlerinin 2011 yılının Mart ayından itibaren Çamsan Poyraz olarak devir alındığını söyleyen Fabrika Müdürü Sadi Kasap, "Çamsan Poyraz, MDF'yi Türkiye'ye tanıttığı Ordu tesislerinde yepyeni bir enerji, çağdaş bir üretim anlayışı ve üst düzey pazarlama anlayışı ile ağaç ve inşaat sektöründeki hizmetlerini sürdürüyor. Türkiye'de ilk, Avrupa'da beşinci MDF ve Laminant Parke üretimini Ordu'da gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz" dedi. 

"18 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR"

Vali Balkanlıoğlu'na ziyaretinden dolayı teşekkür eden Çamsan Ağaç Sanayi Fabrika Müdürü Sadi Kasap, "Çamsan Poyraz, iç piyasaya hizmet amacıyla kurduğu bölge satış müdürlüklerinin yanı sıra, Türkiye'den ilk MDF ihracatını gerçekleştirme başarısını elde ettiği ülke olan İran başta olmak üzere, Suriye, Lübnan, Irak, KKTC, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Türkmenistan, Rusya, Ukrayna, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir ve Mısır'a ihracat yapıyor. İhracat potansiyelini de yıldan yıla istikrarlı biçimde geliştirme çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor" şeklinde konuştu. 

"VALİ ÖĞLE YEMEĞİNİ İŞÇİLERLE BİRLİKTE YEDİ"

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref Çakmak ve Ordu İl Emniyet Müdürü İsmail Dalkılıç fabrikaları ve tesisleri gezdikten sonra öğle yemeğini de işçilerle birlikte yedi. Burada bir konuşma yapan Vali Balkanlıoğlu, "İlimizde böyle güzel tesisleri görmekten son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. 425 kişinin istihdam edildiği, Ordu ekonomisine yön veren firmalarımızı yürekten destekliyor, Valilik olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 16:24

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER