TMO yıl sonuna kadar satmayacak!

2018 yılı fındığı için fiyat açıklamayan ve fındık alımı yapmayan Toprak Mahsulleri Ofisi'nden (TMO) yazılı bir açıklama geldi. Açıklamada, "TMO 2018 yılı sonuna kadar kabuklu fındık stoklarınnı satışa açmayacaktır" denildi.

Netordu.com
TMO yıl sonuna kadar satmayacak!

TMO'nun 2018 yılı fındık fiyatını açıklamayacağı kesinleşti. Bununla birlikte bir de yazılı açıklama geldi. Açıklamada yıl sonuna kadar stoklardaki fındığın satışa çıkarılmayacağı belirtildi.

İşte o açıklama:

2017 yılında 79 bin fındık üreticisinden ürün satın alarak piyasaya müdahale eden TMO'nun elinde bulunan fındık stoklarının satışa açılacağı yönünde piyasalarda maksatlı söylentiler yer almaktadır. Bugün için fındık hasadı tamamlanmış olup piyasaya arz edilen ürün miktarı yüzde 30 seviyelerindedir.

Üreticilerimiz tarafından piyasaya ürün arzının devam ettiği bir dönemde Kurumumuzun, elinde bulunan kabuklu fındık stoklarını 2018 yılı sonuna kadar satışa açması söz konusu değildir. Bakanlığımız ve Kurumumuz piyasaları yakından takip etmekte, üretici mağduriyeti oluşmaması ve piyasa istikrarının sağlanması için gerekli tedbirleri almaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER