TMO fiyat açıklamayacak!

TOPRAK Mahsülleri Ofisi'nin 2018 yılı fındık fiyatını açıklamayacağı kesinleşti. Açıklama, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'dan çok net bir şekilde geldi. Bakan Turhan, "Serbest piyasa kontrol altında. TMO'nun fiyat açıklamasını istemiyoruz. Bu yılki şartlar onu gerektiriyor" dedi.

Netordu.com
TMO fiyat açıklamayacak!

Fındık üreticileri tarafından aylardır beklenen TMO'nun fiyat beklentisi resmen boşa çıktı. Çünkü TMO'nun bu sene fiyat açıklayarak fındık alımı yapmayacağı kesinleşti.  

İstanbul Yenikapı'da düzenlenen 10'ncu Trabzon Günleri'nde 61saat.com İmtiyaz Sahibi Erhan Esaspehlivan'a konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, çok net bir şekilde Toprak Mahsülleri Ofisi'nin bu sene fındık fiyatı açıklamayacağını belirtti. 

İşte Bakan Turhan'ın fındıkla ilgili o açıklaması: 

"Özellikle Hükümet olarak şu aşamada TMO'nun fiyat açıklamasını istemiyoruz. Bu yılki stratejimiz öyle, bu yılki şartlar onu gerektiriyor ve TMO piyasayı kontrol etmek için elindeki fındığı da piyasaya sürmeyecek. Piyayası takip ediyor, gerekli müdahaleyi zamanında yapacak. Bu sene zaten rekolte düşük biliyorsunuz. Fındık üreticimiz tabi ihtiyaç dolayısıyla mahsülünü satmak zorunda kalıyor, ama fındık fiyatı bundan aşağıya düşmeyecek. Serbest piyasa kontrol altında. İnşallah daha iyi fiyatları yakında görmeyi bekliyoruz."  

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER