TMO'dan o isimlere 'fındık' çağrısı!

TÜRKİYE bir taraftan ABD ürünlerini boykot ederken, TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, özellikle gıda sanayicilerine çok önemli bir çağrıda bulundu, "Badem yerine fındığımızı tüketelim" dedi. Çağrının sebebi ise Türkiye'nin ilk 6 ayda sadece ABD'den 72 milyon dolarlık badem ithal etmesi.

Netordu.com
TMO'dan o isimlere 'fındık' çağrısı!

Bugünlerde fındık fiyatını açıklaması beklenen ve tüm dikkatlerin üzerine çevrildiği Toprak Mahsülleri Ofisi'nden (TMO) çok önemli bir açıklama geldi. TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, ABD'den çok yüksek meblağlarda badem ithal edildiğini belirterek, "Badem yerine fındığımızı tüketelim" çağrısı yaptı. 

ABD-Türkiye arasında yaşanan ekonomik sorunlar devam ederken, TMO Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu Twitter hesabından çok önemli bir açıklama yaptı, Türkiye'nin 2018 yılı ilk 6 ayında 13 bin 716 ton badem ithalatı karşılığında 72 milyon dolar para ödediğini belirtti. İthal bademe karşı fındığı öne süren Kemaloğlu, "İthalatını yaptığımız badem yerine yerli fındığımızı tüketelim. Bu sayede hem milli ürünümüzün pazarı büyüsün, hem döviz başka ülke çiftçilerine gitmesin. Sadece ABD'den 2018 yılı, ilk 6 ayda badem ithalatı 13,716 ton karşılıgı 72 milyon dolar" dedi.  

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER