Su tamam sıra otopark ücretlerinde!

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, halkın uzun süredir beklediği önemli bir müjdeyi verdi. Su fiyatlarında 2 yıl öncesine dönüleceğini belirten Tekintaş, "Kamuoyunda büyük bir beklenti olduğunu gördük. Halkımızın aile bütçesine bir nebze de olsa katkı sağlayabilmek amacıyla yüzde 10'luk indirim kararı aldık" dedi. Ordu'nun Altınordu ilçesinde sudan sonra en büyük indirim beklentisi, ORBEL A.Ş. tarafından işletilen otopark ücretleri.

Su tamam sıra otopark ücretlerinde!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, vatandaşların taleplerine kayıtsız kalmadı. Başkan Tekintaş, vatandaşların beklentisi doğrultusunda su fiyatlarında %10 indirim yaptıklarını söyledi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: "HALKIMIZIN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAMAYA ÇALIŞYORUZ"

OSKİ Genel Müdürlüğü 2018 yılı Ekim ayı olağanüstü genel kurul toplantısı, Başkan Engin Tekintaş Başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Tekintaş halkın beklentilerine tek tek cevap vermeye çalıştıklarını ifade ederek 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere su fiyat tarifesinde yüzde 10 indirim yaptıklarının müjdesini verdi. 

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bu yana vatandaşların su faturalarının düşürülmesi konusunda beklenti içerisinde olduğunu ifade eden Başkan Tekintaş, "Vatandaşlarımızdan gelen talepler ve yaptığımız çalışmalar neticesinde su faturalarında indirim yapılması konusunda kamuoyunda büyük bir beklenti olduğunu gördük. Giderek artan bu beklentinin karşılanması ve halkımızın aile bütçesine bir nebze de olsa katkı sağlayabilmek amacıyla içme suyu tarifesinde yüzde 10'luk indirim yapılması yönünde Meclisimizde bir karar aldık. Kamu adına bir kurumu yönettiğimizin ve milletimizin beklentilerini karşılamamız gerektiğinin bilinciyle, vatandaşlarımızın menfaatine olan bu tür kararları hayata geçirmemizin önemli olduğuna inanıyorum" dedi. 

İKİ YIL ÖNCEKİ FİYATLARA DÖNÜLECEK 

Milletin beklentilerini yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Engin Tekintaş, 1 Kasım 2018 tarihi itibariyle geçerli olacak yeni fiyatlarla iki yıl önceki su fiyat tarifesine dönülmüş olacağını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 19:40

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER