Seyahat acentaları yakın takipte!

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı'nın talimatıyla Ordu Valiliği özellikle haksız rekabetin önüne geçmek, kayıt dışı ekonominin önünü kesmek ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için seyahat acentalarını yakın markaja aldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ordu'da buna ilişkin son 3 yıl içinde 15 denetim gerçekleştirildiğini açıkladı. İşte ayrıntılar...

www.netordu.com
Seyahat acentaları yakın takipte!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, haksız rekabete neden olan ve kayıt dışı ekonomi oluşturan belgesiz faaliyetlerin önlenmesi için gerekli tedbirleri alıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu, Seyahat Acentaları Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren seyahat acentalarını denetliyor.
 
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce Ordu'da, seyahat acentalarının belgelendirilmesi ve belgesiz seyahat acentaları faaliyetlerinin önlenmesiyle profesyonel turist rehberlerine ilişkin son 3 yıl içinde 15 denetim yapıldığı açıklandı. Bu denetimler sonrasında ilgili kriterlere uymayan işletmelere 2016 yılında 2 bin 652 TL, 2017 yılında 2 bin 022 TL ve 2018 yılında da 3 bin 863 TL idari para cezası uygulandı. 
 
Yapılan denetimlere ilişkin bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdür Uğur Toparlak, "İlimiz turizminin geliştirilmesi ve turizm potansiyelimizin verimli kullanımının sağlanması profesyonel hizmet verilmesi ile mümkün olacağı bir gerçektir. Bu nedenle hizmet sektöründe kaliteli hizmet verilmesi için gerekli yasal prosedürlere riayet edilmesi sağlanmaktadır" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER