OTSO'dan fındık borsası isyanı

ORDU Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Dünya'da ilk kez Giresun'da açılan Fındık Borsası'nın Türkiye'nin en çok fındık üreten ili olan Ordu'da da açılması gerektiğini söyledi. Şahin, "En çok fındık üretilen il Ordu olduğuna göre lisanslı depoculuğun da Ordu'da olması lazım" diye konuştu.

OTSO'dan fındık borsası isyanı
ORDU - Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Giresun'da açılan Fındık Borsası'nın Ordu'da da açılması gerektiğine vurgu yaparak, "Borsanın Ordu'da olması lazım" dedi.

Ordu'nun tek başına Dünya fındığının dörtte birini, Türk fındığının da üçte birini ürettiğini vurgulayan Başkan Şahin, "En çok fındık üretilen il Ordu olduğuna göre lisanslı depoculuğun da Ordu'da olması lazım. Biz hep bunu savunduk. Lisanslı deponun devamı da ürün borsası kurulacak. Yani 3 milyar dolar döviz getiren bir ürünün borsasının olmaması. Şu anda Dünya'da ilk defa Giresun'da kuruldu. Hamburg'taki borsa değildi" diye konuştu.

"FINDIĞIN GELECEĞİ İÇİN ŞART"

Giresun'un üç katı fındığın Ordu'da üretildiğini dile getiren Şahin, "Fındığın geleceği için fındık borsalarının kurulması şart. Ordu'ya Giresun'un 3 katı, 4 katı büyüklüğünde borsa kurulması gerekiyor" dedi.       

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2017, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER