Ordu'yu bal üretim merkezi yapacağız

ORDU'ya gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, son yıllarda arıcılık yapan çiftçilere verdikleri destekleri anlattı, Ordu'nun bal üretimindeki yerini bildiğini söyledi. Bakan Eroğlu, "Ordu'muzu bal üretiminde bir merkez yapacağız" dedi.

Ordu'yu bal üretim merkezi yapacağız

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ordu'nun bal üretimi noktasında çok önemli bir kent olduğunu belirterek, "Arıcılar daha önce ormanlara sokulmazdı. Biz ormanları arıcılarımıza tamamen açtık. Arıcılara parası yoksa para, kovanı yoksa kovan, yeri yoksa yer veriyoruz. Yüzde 20'si de hibe. Ordu bal üretiminde çok önemli, Ordu'yu bal üretiminde bir merkez yapacağız" diye konuştu.

Bakan Eroğlu, yakın gelecekte dünya sektöründe gıda üretimi ve gıda güvenliği noktasında önemli atılımlar yapılacağını belirterek, "O bakımdan biz ormanlarda her türlü üretimi destekliyor, teşvik ediyoruz. Sadece çam dikmeyeceğiz, vatandaşa gelir getirici ormanlar yapacağız. 3 yıl bakımı bütün masrafları devlete ait, geliri ise 49 yıl vatandaşa ait olacak. Orman mahallelerimiz, muhtarlarımız gelin en yakın Orman İşletme Müdürlüğü'ne müracaat edin" ifadelerini kullandı. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER