Ordu ekonomisinin nabzı burada attı

ORDU Valisi Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Ordu'nun iş ve ekonomi dünyasındaki isimlerle bir araya geldi. İş insanlarına seslenen Başkan Güler, "10 yılda yapılabilecek yatırımları hayata geçiriyoruz" derken, Vali Sonel de, Başkan Güler'in Ordu için bir şans olduğunu söyledi.

Ordu ekonomisinin nabzı burada attı

Ordu Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleriyle bir araya gelen Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Ordu'nun iş, ekonomi ve yapılacak hizmetlere ilişkin fikir alışverişinde bulundu.

"HÜKÜMETLE OLAN YAKIN İLİŞKİMİZİ ORDU’NUN LEHİNE KULLANACAĞIZ"

Ordu'da yapılması planlanan yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, "Ordu'da işsizlik ve istihdam önemli. Bu nedenle ekonominin gereği olarak bu konuya önem veriyoruz. Bu anlamda çok ciddi adımlar attık. 10 senede yapılabilecek çalışmaları hızlı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bizim avantajımız Hükümet ve Cumhurbaşkanımızla olan ilişkilerimizin yakın olması. Ben bu avantajı Ordu'muzun lehine kullanmak istiyorum. Yapacağımız çalışmalardan birisi rüzgâr enerjisi. Zaten kalkınmanın en önemli hamlelerinden birisi de enerji. Belediyelerin kurabileceği en büyük rüzgâr tribününü Akkuş'a kuruyoruz. Bütün alt yapısını hazırladık, finansmanla ilgili imzaları atarak çalışmalara başlayacağız. İnşallah enerjimizi daha ucuz kullanacağız.  Ordu'nun her anlamda aydınlık bir şehir olmasını istiyoruz. Hayata geçireceğimiz bu çalışmayla turizm, tarım, sanayi de daha iyi olacak. Bu bakımdan enerjiye özellikle önem veriyoruz. Bunun yanı sıra sözleşmeli tarımı önemsiyoruz, çünkü gıda hayatın vazgeçilmez en önemli unsuru. 19 ilçede KİPTAŞ benzeri yerleşim merkezleri kurmak istiyoruz çünkü Aybastı'dan Korgan'a kadar araziler, heyelanlar nedeniyle kayıyor. İstanbul'un ikinci büyük nüfus çoğunluğunu Ordulular oluşturuyor. Orada da sizler gibi başarılı iş adamları var. Dolayısıyla her iki faktör birleşirse muhteşem bir kaynak ortaya çıkacak" ifadelerini kullandı.

VALİ SONEL: "BAŞKAN GÜLER ORDU İÇİN BİR ŞANS"

Başkan Güler'in Ordu için önemli bir şans olduğuna dikkat çeken Ordu Valisi Tuncay Sonel de, "Ordu olarak şanslı bir iliz çünkü uzun yıllar bakanlık yapmış, çok başarılı bir büyüğümüz, Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Bizler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde onun da tam desteğini alarak birlik ve beraberlik içerisinde ilimizin kalkınması adına bu çıtayı daha da yükselteceğimize canı gönülden inanıyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER