Ordu'da ilk RES Akkuş'ta kuruluyor

ORDU'nun Akkuş ilçesine 10 megawat'lık Rüzgar Enerji Santrali (RES) kuruluyor. Yaklaşık 25 milyon liralık yatırım yapacak olan enerji şirketinin sahibi İsmail Kuşgöz, Ordu Valisi Seddar Yavuz'u ziyaret ederek, yatırım hakkında bilgi verdi.

Ordu'da ilk RES Akkuş'ta kuruluyor

HNS Enerji Üretim A.Ş. tarafından yapılacak yaklaşık 25 milyon liralık yatırım ve 9 adet Enercon türbiniyle birlikte Ordu'ya ilk rüzgar enerji santrali Akkuş'ta kuruluyor.

Yapılacak olan yatırım ile ilgili olarak bilgi vermek amacıyla Ordu'ya gelen HNS Enerji Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Kuşgöz ve Yönetim Kurulu üyesi Levent Kuşgöz, Ordu Valisi Seddar Yavuz'u makamında ziyaret ederek yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Rüzgar enerji santrali ilk etapta 9 adet Enercon türbininden oluşacak ve 10 MW kapasiteli enerji üretecek. 

"25 MİLYON LİRALIK PROJE"

Akkuş'un Koçcuvaz, Çamalan ve Ormancık mahalleleri mevkiine kurulacak olan Enercon türbinleri, yıllık yaklaşık 28 milyon kWh elektrik üretecek. Üretilen elektrik yaklaşık 7 km'lik enerji iletim hatları aracılığıyla orta gerilimli olarak Akkuş Trafo Merkezi'ne, oradan da ulusal şebekeye aktarılacak. 

Akkuş Rüzgar Enerji Santrali'nin işletmeciliği ise yatırımı yapacak olan HNS Enerji Üretim A.Ş. tarafından yapılacak. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 17:44

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER