Ordu'da fındık fiyatı 62 TL'ye kadar çıktı

FINDIK fiyatlarında hareketlilik sürüyor. Serbest piyasada geçtiğimiz Aralık ayından itibaren yükseliş yaşayan fındık fiyatlarındaki son durum yakından takip ediliyor. Fındık hasat sezonu sona erse de fiyat konusundaki araştırmalar devam ederken, Ordu kalite fındığın kilo fiyatı 62 TL, Giresun kalite için ise 64 TL'den işlem görüyor.

Ordu'da fındık fiyatı 62 TL'ye kadar çıktı

Fındıkta hasat sezonu bitse bile üreticiler tarafından güncel fiyatlar sıklıkla araştırılıyor. Dolayısıyla fındık fiyatları, son günlerde sık sık gündeme de geliyor. Geçen hafta en yüksek 63 lira olan fındık fiyatı, bu hafta 1 TL daha arttı ve Giresun kalite fındık fiyatı 64 TL'den işlem görmeye başladı. 

ORDU'DA 2 TL'LİK ARTIŞ VAR

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, Ordu'da ise fındığın kilogramının serbest piyasada 62 liradan işlem gördüğünü söyledi.

Soydan, serbest piyasada geçen haftalarda 60 lira seviyelerindeki fındığın kilogram fiyatında 2 liralık artış olduğunu belirtti. Fındık fiyatının yeni haftaya 62 liradan başladığını ifade eden Soydan, fiyatın daha da artmasını beklediklerini kaydetti.

Öte yandan Akçakoca'da fiyatlar 42 ila 48 TL, Çarşamba'da 50 ila 60 TL, Düzce'de 48 ila 59 TL, Sakarya'da 48.50 ila 55 TL arasında değişiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER